Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Çeşme Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı birinci birleşimi Başkan Ekrem Oran idaresinde gerçekleşti. Meclisin ana gündem maddesi Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem oldu. Başkan Oran, meclisin açılışını depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşuyla gerçekleştirerek, “Bu deprem beni çok etkiledi. Yaşadıklarımız çok kötü, Çeşme Halkının koşarak depremzedelere elinde avucunda ne varsa getirmesi… Gerçekten çok etkilendim. Pazarı Pazartesi'ye bağlayan gece gerçekleşen depremde ülkemiz belki de Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketini yaşadı. Ülkemizin başı sağ olsun. Şu anda enkaz alında kalan vatandaşlarımız İnşallah en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde kurtarılırlar” dedi. 

PROJELERE KAYNAK YARATILACAK

Ilıca Mahallesi’nde bulunan taşınmazın belediye tarafından gerçekleştirilecek projelere kaynak teşkil etmek üzere değer tespiti sonrasında satışının yapılmasını içeren önerge meclisten geçti. Bunun yanı sıra Ovacık Mahallesi Köyiçi Mevkiinde, Reisdere Mahallesi'nde ve Dalyan Mahallesi’ndeki belediye hissenin büyük hissedara satılması da mecliste kabul edildi. 

“BU DEPREM BENİ ÇOK ETKİLEDİ”

Meclis devam ederken, dikkatini toplamakta zorlandığını kaydeden Başkan Oran, “Bu deprem beni çok etkiledi. Yaşadıklarımız çok kötü, Çeşme Halkının koşarak depremzedelere elinde avucunda ne varsa getirmesi… Gerçekten çok etkilendim, kafam çok karışık, meclisi yönetmekte bazen zorlanıyorum. Bir daha böyle doğal felaketlerin bu yüce milletin başına gelmemesini diliyorum”