Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni dönem meclis toplantısı Başkan Cemil Tugay idaresinde gerçekleştirildi. Tugay yönetimindeki ilk meclis saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılarak, komisyon üye seçimleriyle devam etti.

İNANÇ VE BAYSAK BAŞKANVEKİLİ OLDU

Altan İnanç 135 oyla birinci meclis başkanvekilliğine, Mehmet Atilla Baysak ise meclis ikinci başkanvekilliğine seçildi.

DİVAN KATİPLERİ SEÇİLDİ

CHP grubu Divan katipleri için ise asil üyelerde Mustafa Vatansever, Uygar Kanmış, DOğukan Maltepe, Sultan İpekli Aksoy önerildi.

ENCÜMEN YELERİ BELLİ OLDU

Encümen Üyeliği için Sadet Çağlın, Erol Güngör, Kazım Umdular, Zafer Levent  Yıldır, Hidayet Petin önerildi ve seçildi. 

ESHOT İDARE ENCÜMENLERİ

Eshot İdare Encümeni üyeliğine Erhan Erdil, Mehmet Türkbay, Leman Tunus önerilerek seçildi.

HANGİ KOMİSYONA KİM SEÇİLDİ?

Komisyonların üye dağılımı ise şöyle:

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyeleri: Zafer Levent Yıldır, Esra Koçdemir, Nilüfer Bakoğlu Aşık, Aras Kaynarca, Onur Topuz, Yağmur Yurdakul Özkan, Uğur İnan Atmaca ve Selma Kısa olarak seçildi. 

Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeleri: Saadet Çağlın, Mustafa Vatansever, Raife Karabatak, Tülay Horasan, Günay Önder, Hatice Semerci, Metin Erkan, Mustafa Bahar ve Gizem Akyüz oldu. 

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri: Candaş Yeter, Tamer İmal, Hazal Öztürk Işık, Onur Saatli, Görkem Çolak, Zümer Timur Mert, Şepnem Türe, Kazım Erten ve Ercan Tekin oldu. 

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeleri: Nurcan Adıgüzel , Hacer Taş Gültepe, Tuğçe Gülcüler, Ferdi Hepyılmaz, Ege Batu Eltez, Neriman Balcı Türkeri, Gökalp Erhan Güzel, Dilaver Kişili ve Fırat Eroğlu oldu. 

Ulaşım Komisyonu Üyeleri: Barış Dalgıç, Çiler Gürel, Osman Yurtsever, Ulaş İsmail Şenol, Niyazi Arslan, Ufuk Aykol, Eşref Çakır, Bahadır Altınkeser ve Ümit Cingöz oldu.

Hukuk Komisyonu Üyeleri: Rıfat özer, Mehmet Türkbay, Muhittin Cumhur Şener, İpek Kul, Ümran Göçer, Ceren Türer Uysal, Ahmet Cemil Balyeli, Burçin Kevser Sevil, Özgür Kaner