GÜNDEME BAKIŞ - CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, bugün Ankara'dan İzmir'e geldi. CHP İzmir örgütü Tugay'ı Adnan Menderes Havalimanında coşkuyla karşıladı. VIP kapısında kurulan büyük platformdan örgüte ve İzmirlilere seslenen Tugay'a CHP genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel ve Murat Bakan ile milletvekilleri, ilçe belediye başkan adayları da eşlik etti. 

CHP İzmir havalimanına akın edecek... Tugay için karşılama töreni! CHP İzmir havalimanına akın edecek... Tugay için karşılama töreni!

AA-20240130-33569160-33569159-CHPNIN_IZMIR_BUYUKSEHIR_BELEDIYE_BASKANI_ADAYI_TUGAY_PARTILILER_TARAFINDAN_KARSILANDI

"SİZLER İZMİR'SİNİZ"

Yoğun tezahüratla karşılanan Tugay, örgüte, "Sizler İzmir'siniz, CHP'siniz, Cumhuriyetsiniz, Atatürk'ün askerlerisiniz. Halkın maruz kaldığı haksızlıklara, yokluklara, adaletsizliklere karşı mücadele den asil yol arkadaşlarımızsınız. İyi ki varsınız" sözleriyle seslenerek şu açıklamalarda bulundu: 

AA-20240130-33569160-33569158-CHPNIN_IZMIR_BUYUKSEHIR_BELEDIYE_BASKANI_ADAYI_TUGAY_PARTILILER_TARAFINDAN_KARSILANDI

"BU ŞEHRİN 4 BİR YANINDA YAŞADIM"

Ben bu şehrin 4 bir yanında yaşadım. Çocukluğum Balçova, gençliğim Buca'da geçti. Ege Üniversitesinde Bornova'da okudum, Yeşilyurt Devlet Hastanesinde, Karşıyaka Devlet Hastanesinde görev yaptım ve en son Karşıyaka'da yaşamak nasip oldu. Şehrimizin 4 bir yanı birbirinden değerli ve güzel. Ben bu şehrin yetiştirdiği, meslek sahibi yaptığı kardeşiniz, yol arkadaşınız olarak CHP'ye üye oldum. CHP'de  bir nefer olarak başladığım siyasi yaşamımda, birçok görev yaptıktan sonra 2019'da Karşıyaka Belediye Başkanı oldum. 5 yıl benimle mücadeleye ortak olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.

AA-20240130-33569160-33569157-CHPNIN_IZMIR_BUYUKSEHIR_BELEDIYE_BASKANI_ADAYI_TUGAY_PARTILILER_TARAFINDAN_KARSILANDI

"DEMOKRASİ NÖBET DEĞİŞİMİDİR"

Demokrasi bir nöbet değişimidir. Geçici olarak bu nöbeti tutar, bu görevi yerine getirir ve bayrağı başka arkadaşınıza teslim edersiniz. Ne mutlu bana ki partim bana İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını layık gördü. Beni bu göreve layık gören başta Genel Başkanımız Özgür Özel, MYK, PM üyelerimiz ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Benden önce ebetteki bu bayrağı birileri taşıyordu. Daha öncesi de var ama Ahmet Piriştina, Aziz Kocaoğlu ve Tunç Soyer bu bayrağı taşıdı ve dünyanın en güzel şehri olan İzmir'e hizmet ettik. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, Piriştina'yı rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan başkanlarımızla omuz omuza olacağız. Onların yükselttiği bayrağı ve paha biçilme miras İzmir'e yakışmayı bir borç olarak görüyorum.

AA-20240130-33569160-33569156-CHPNIN_IZMIR_BUYUKSEHIR_BELEDIYE_BASKANI_ADAYI_TUGAY_PARTILILER_TARAFINDAN_KARSILANDI

"EV SAHİBİ OLMAYANLARI EV, İŞ SAHİBİ OLMAYANLARI İŞ SAHİBİ YAPACAĞIZ"

İzmir çağdaş, demokrat, laik, adalete ve insan haklarına saygılı, insanlarına özgürlük, mutluluk veren, ülkesine güç ve cesaret veren bir kenttir. Cumhuriyetin simge kentidir. Biz bu emaneti, bu mirası CHP olarak bugüne kadar onur ve gururla taşıdık. Şehrimizi her türlü istismardan koruduk. İnsanlarımızın özgürlük ve haklarının yanında onlar için mücadele ettik. Toplumumuzun yaşadığı zorluklara karşı sigorta görevi gördük. Bundan sonra daha fazlasını yapacağız. Aldığımız bayrağı daha yükseğe taşıyacağız. Türkiye yoksulluk, işsizlikle mücadele ederken, biz insanlarımıza daha fazla sahip çıkacağız. Ev sahibi olmayanları ev sahibi, ,iş sahibi olmayanları iş sahibi yapacağız.

"BÜYÜKŞEHİR ELLERİ TEMİZ İNSANLAR TARAFINDAN YÖNETİLECEK"

Tarımda zorluk yaşayan çiftçilerimize daha fazla destek olacağız. İzmir'i zenginleştireceğiz, kalkındıracağız. Gençlerimiz bu şehirde yaşamak isteyecek. Bu şehirde yaşayan her vatandaşımız bilecek ki İzBB onların her zaman yanlarında olacaktır. İzBB elleri temiz, yürekleri temiz insanlar tarafınca yönetilecektir. 

AA-20240130-33569160-33569154-CHPNIN_IZMIR_BUYUKSEHIR_BELEDIYE_BASKANI_ADAYI_TUGAY_PARTILILER_TARAFINDAN_KARSILANDI

"BELEDİYE HİZMETLERİ DAHA UYGUN FİYATLARA OLACAK"

Bu şehirde taş taş üstüne koymak isteyen herkese yol açacağız. İnsanlarımıza belediye hizmetlerini daha fazla, daha uygun fiyatlarla getirmek için elimizden geleni yapacağız. İzmir'i refah şehri yapma yolunda hazırladığımız projeleri önümüzdeki 2 ay boyunca birer birer anlatacağız.

"30 İLÇEYİ ALACAĞIZ REKOR KIRACAĞIZ"

Bu şehir Türkiye'de herkesin yaşamak istediği bir yer olacak. Zaten öyle bir yer, bugüne kadar İzmir'de CHP'li yönetimlerin başarısıdır bu. Bunu bize çamur atmak için konuşanların aklına sokmak benim boynumun borcudur. İzmir için daha ileri, 30 ilçeyi alacağız, oy rekoru kıracağız

AA-20240130-33569160-33569152-CHPNIN_IZMIR_BUYUKSEHIR_BELEDIYE_BASKANI_ADAYI_TUGAY_PARTILILER_TARAFINDAN_KARSILANDI