GÜNDEME BAKIŞ – 2002’den bu yana AK Parti’nin birçok kademesinde görev alan AK Partili Latif Aydemir; çarpıcı açıklamalarda bulundu. “2002’de gençlik kollarındaki heyecanı bugün de yaşıyorum” diyen Aydemir, “Siyasette de iş hayatında da tecrübeli biriyim. Bu tecrübemi Bayraklı’da belediye başkanı olarak yansıtmak istiyorum” dedi.

BAYRAKLI HİZMET ALMADI!

Bayraklı Belediyesi’nin 2009’ada kurulduğunu hatırlatan AK Partili Aydemir, “25 mahallemiz var. Maalesef geçen senelerde ilçemiz doğru dürüst hizmet alamadı. Artık İzmir’in merkezi Bayraklı’nın iktidarın nimetlerinden faydalanması gerektiğine inanıyorum. AK Partili belediyelerin olduğu il ve ilçelere bakın…Hizmet en üst seviyede. Ancak CHP’li başkanlar tarafından yönetilen kentler ileri gitmemiş, terse gitmiş. Bunlardan biri de Bayraklı. Ne önceki başkan ne de şimdi başkan bir Ankara’ya gidip sıkıntısını dile getirmiş mi? Yok! Alt yapı yok, üst mahallelere hizmet yok” dedi.

BEN DEĞİL BİZ VARIZ!

Aydemir Sözlerine şöyle devam etti:

“Benim Bayraklı’da bir karşılığım var. Hem de tüm partilerde…Cumhurbaşkanımız,  genel başkanımız belediyecilikten gelen bir isim. Bizim en büyük örneğimiz kendisi. AK Partili belediyelerin yaptığı işler Bayraklı’da yapacaklarımızın teminatıdır. El birliği ile İzmir’i Bayraklı’yı baştan yaratacağız. Kentsel dönüşüm Bayraklı’nın kanayan yarısı. Yetki Büyükşehir Belediyesi’nde. Her şey var ama aşçı yok. Ben aday olursam güzel eserler yapacağız. Kentsel dönüşümü kimsenin hakkını yemeden, tam uzlaşı ile bu işi çözeceğiz. Bayraklı’da ben değil biz anlayışıyla hareket edeceğiz. Marifet güzel yerde yaşamak değil yaşadığın yeri güzelleştirmektir”

DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ

Bayraklı’da bir yönetim, anlayış değişikliği olması şart. 2009’dan bu yana CHP burada iktidar. Ancak ortada icraat yok. Değişim zamanı geldi. Bayraklılı hemşerilerimizden bu seçimde destek bekliyoruz. Yollar düzelsin, çöpler toplansın, dönüşüm gerçekleşsin diyorsanız bu sefer AK Parti’ye oy atmalarını istiyoruz. İnanın farkı kısa sürede görecekler.

BAYRAKLI İTHAL ADAYA SOĞUK

Bayraklı ithal adaylara her zaman soğuk bakmıştır. Latif Aydemir, 2024 yerel seçimini kazanır. Bu kadar iddialı söylüyorum. Ben Bayraklı’nın sorunlarını da bu sorunların çözümlerini de iyi biliyorum. Hedef; Bayraklı’nın parlayan bir yıldız olması. Herkes eşit hizmet alacak. Görev istenmez verilir düsturuyla hareket ettim. Aday adayı olmadım. Eğer bana bir görev verilirse seve seve yaparım. Hizmet etmeye hazırım. Bayraklımız hizmete aç.  Başkan olursam belediye binasının 8.katındaki makamı girişe alacağım.

YETKİ İSTİYORUZ

Bayraklılardan bir defaya mahsus yetki istiyoruz. Yaptıklarımızı vatandaşlarımız değerlendirecek ve o zaman ‘keşke daha önce destek verseydim’ diyecek. Herkesin belediye başkanı olacağıma söz veriyorum”