2. Bayraklı Uluslararası Edebiyat/ Sanat Festivali bu yıl 29-30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Direktörlüğünü Şair Tuğrul Keskin’in üstlendiği festivalin açılış galası Smyrna Höyüğü’nde, sunumlar ve oturumlar Tepekule Kongre Merkezinde yapılacak. Festival kapsamında birbirinden değerli sanatçılar İzmirli sanatseverlerle buluşacak.

Sanat ve edebiyatın yıldızları Bayraklı’da buluşuyor!4

Söyleşiler, şiir okumaları, belgesel gösterimleri ve tiyatro oyunlarıyla dolu festival kapsamında, Zülfü Livaneliye Homeros Roman/Müzik Onur Ödülü, Ataol Behramoğluna Homeros Şiir Onur Ödülü ve Valeriu Stancuya Konuk Yazar Onur Ödülü verilecek. Sunucu İlker Karagöze Homeros Değer Ödülü, Şair Ünal Ersözlü’ye ise Homeros Emek Ödülü takdim edilecek.

Sanat ve edebiyatın yıldızları Bayraklı’da buluşuyor!1

BAYRAKLI SANATA DOYACAK

Homeros Kentinde” sloganıyla gerçekleşecek olan festival kapsamında Tarihçi-Yazar İlber Ortaylı ile Sunucu ve Yazar Metin Uca bir söyleşi gerçekleştirecek. Levent Üzümcü, Orhan Aydın ve Gülcan Altan’ın yer alacağı “Unutma Bizi” isimli tiyatro oyunu sahnelenirken, Nebil Özgentürk’ün Nazım Aramızda belgesel gösterimi de seyirciyle buluşacak. Yazar Nedim Gürsel, Oyuncular Altan Gördüm, Sevinç Erbulak, Tamer Levent, Ercan Kesal, Pelin Batu, Şairler Haydar Ergülen, Turgay Kantürk, Tuğrul Tanyol, Emel İrtem, Nilay Özer  ve birbirinden değerli onlarca şair, ressam, müzisyen, roman yazarı ve oyuncu da söyleşiler ile festivalde yer alacak. Festival kapsamında 40 Resim 40 Homer sergisi de açılacak.

Sanat ve edebiyatın yıldızları Bayraklı’da buluşuyor!5

KONSERLERDE BULUŞALIM!

Festival Gala Gecesinde Teyfik Rodos, Görkem Ezgi Yıldırım, Zeynep Halvaşi ve Barış İnce Edebi Şarkılar Konseri” verecek. 30 Eylül Cumartesi günü Onur Açıkhava Tiyatrosunda Geniş Merdiven, Mikail Aslan ve 1 Ekim Pazar günü Bayraklı Sahilde Mertcan Titiz, Kardeş Türküler konserleri yapılacak. 

Sanat ve edebiyatın yıldızları Bayraklı’da buluşuyor!2