GÜNDEME BAKIŞ – İzmir siyaseti yüzünü 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere çevirirken, adaylar da saha çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

425691019_18254669110229270_8161736456287682660_n

Her seçim döneminde olduğu gibi bu seçim döneminde de afiş çalışmalarına çirkin saldırılar yaşanmaya başlandı. Geçen gece CHP Bayındır Belediye Başkan Adayı Davut Sakarsu için hazırlanan ve Bayındır’da birçok noktaya yerleştirilen afişler kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yırtılarak kullanılamaz hale getirildi.

davut-sakarsu-kimdir

SAKARSU’DAN AÇIKLAMA

Yaşanan olayların ardından Gündeme Bakış’a konuşan CHP Bayındır Belediye Başkan Adayı Davut Sakarsu, “Son günlerde benim ve diğer aday arkadaşlarımın afişlerine yapılan bu çirkin saldırılar bizi ve diğer arkadaşlarımızı oldukça üzmüştür. Kendini bilmez birkaç kişinin başının altından çıkan bu olayların kendilerinden başka kimseye zararları yoktur. Herhangi bir kasıt olduğunu düşünmüyorum, birkaç çocuktan başka bir şey değildir. Başka bir partinin böylesi bir eylemi gerçekleştireceğini de düşünmüyorum. Demokrasi bir yarıştır ve 2024’te böyle şeyler görmek insanı üzüyor” İfadelerini kullandı.

CHP BAYINDIR’DAN ŞİİRSEL GÖNDERME

Gerçekleşen bu çirkin olayın ardından CHP Bayındır İlçe Başkanlığı’na ait sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Biz gelmedik kavga için, Bizim işimiz sevgi için, Dostun evi gönüllerdir, Gönüller yapmaya geldik. Rabbim sen bizi utandırma , gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı eyle." İfadeleri yer aldı.

65c09a6a78900

500 BASMIŞTIK 1000 YAPTIK YİNE YIRTILIRSA 2000 BASARIZ

CHP Bayındır İlçe Başkanlığı afişlere yapılan çirkin saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada ise, Seçim çalışmaları için 500 ADET  bastırdığımız pankartların yırtılması üzerine 1000 ADET DAHA bastırma kararı aldık. Bunlarda velev ki yırtılırsa 2000 ADET daha bastıracağız. Pankarttaki “ÜRETEN GELİŞEN DEĞİŞEN bir BAYINDIR” oldukça iddalı bir söylemdi. Bayındırımızın ihtiyacı olan bir söylemdi. Görüyoruz ki oldukça etkili olmuş. Bayındırımızın üretmesinden gelişmesinden değişmesinden rahatsızlık duyanlar ne kadar Bayındırlı sizin takdirinize bırakıyoruz. İsteselerde istemeselerde tepinselerde Bayındır ÜRETECEK GELİŞECEK VE DEĞİŞECEK. Doğrusu Bu. DOĞRUSU Davut SAKARSU” ifadeleri yer aldı.