GÜNDEME BAKIŞ - Çiğli Belediye Meclisi Başkan Onur Emrah Yıldız idaresinde gerçekleştirildi. Meclis gündemine maaş, işçi sayısı ve borç durumu geldi. 

Başkan Yıldız'a Belediye şirketlerinde kaç kişi çalıştığı, maaşlar konusunda sıkıntı olup olmadığı ve toplam borçların durumu ne olduğu soruldu. 

"BİZDEN SONRA GELECEKLERE İYİ MİRAS BIRAKACAĞIZ"

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız açıklamasında, " Çiğli Belediyesi şu an itibariyle maaşları düzenli ödeyebilecek pozisyondadır. Bir şirketimizin işçi alacaklarından kaynaklı kişi başı 2 bin liralık bir borcu vardır. Haziran ayında bayramdan önce bir aksilik olmazsa maaşlarımızı erkenden ödeyeceğiz. Ancak her belediye başkanının farklı bir yoğurt yiyişi vardır. Benim önceliği belediyemizin mali disiplini. Bunu sağlamak için bir takım refleksler gelişecektir. Bu reflesklerde, 'ben yaptım, oldu' değil. Çiğli'nin geleceği ve bizden sonra gelecek arkadaşlarımıza iyi bir miras bırakacak şekilde iyi bir planlamamız var. En kısa sürede kamuoyu ile paylaşacağız" ifadelerine yer verdi. 

"BÜYÜK BİR SIKINTI YOK"

Belediye borçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Onur Emah Yıldız, "Borçlar meselesine gelirsek, son 5 senedir doğal afetler yaşadık. Biz burada sadece Çiğli'ye değil ülkemizin kanayan yaraları için belli yardımlarda bulunmuş belediye başkanımız ve yönetimi. Ben bunu son derece doğru buluyorum. Şirketlerimizin borç durumunda çok büyük bir sıkıntı yok. Güvenli yerdeyiz, bir sıkınıtmız yok" diye konuştu.