GÜNDEME BAKIŞ -  Partisi tarafından aday gösterilmeyen CHP'li Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Cumhuriyet Meydanı’nda partilere ve vatandaşlara seslendi. 

IMG-20240131-WA0058

YANLIŞ HESAP BAĞDAT'TAN DÖNER!

 Oran, “ Benim canım Çeşme ailem. Yanlış hesap Bağdat’tan döner diyerek bugün buradayız. Bu kavga Ekrem Oran’ın çağrısı değil bu Çeşme Ailemin çağrısı. Sadece sizin Eko’nuzun meselesi değil. Çeşme vesayeti, emanetçi başkanı kabul eder mi? Çeşme’nin geleceği, Çeşme Belediyesi’nin yönetimi Çeşmelilere rağmen belirlenebilir mi?” ifadelerini kullandı.

IMG-20240131-WA0069

“SEN BEN YOK BİZ VARIZ DİYEREK YÖNETTİM

Oran, “Hiçbir adayı küçümsemiyoruz. Biz Çeşme’den başvurduk 5 kişi. Onları tek tek aradım. Onlardan herhangi birisi bugün aday ilan edilmiş olsaydı bana Muhittin Dalgıç’ın yaptığını asla yapmayacaktım. Onlarla sokak sokak 6 oklu bayrağı dalgalandırmak için ben Hüseyin Ekrem Oran'ın torunu Ekrem Oran’ın. CHP’nin öz evladı Ekrem Oran’ın. Sizlerin oyları ile 10 sene meclis üyeliği, 5 sene gururla ilçe başkanlığını yaptım. 5 senede Çeşme’yi baş olmadan yoldaş olmadan sen ben yok biz varız diyerek hep beraber yönettim. İlhamımı CHP’mizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ten aldım. Bir an olsun onun ilke ve devrimlerinden ayrılmadan mücadele ettim” dedi.

IMG-20240131-WA0055

“ZARF İÇİNDE KURŞUN GELDİ”

Oran konuşmasının devamında, “2019’a sen ben yok biz varız dedim. Biz böyle hep birlikte güzeliz. Biz Karafelyalısıyla, Giritlisiyle, Manisalısıyla, Mardinlisiyle, Romanıyla hepimiz bir bütünüz. Çeşme’de yaşayan herkesin işini ve aşını büyütmek için çalıştık. Hiç kimseye sen şuralısın sen şuralısın demeden elimizden geleni yaptık. Bu 9 mm’lik kurşunlar Çeşme’linin çıkarını koruduğum için zarf içinde bana hediye geldi. Gereken her şeyi yaptık. Ilıca Plajı’nı işgalden kurtardık halka açtık. Çeştur’da 350 gence iş ve aş verdik” dedi.

IMG-20240131-WA0067

30 BİN TL MÜJDESİ 

Belediye personeline zam müjdesi verdiği bölümde Oran, “Yazın milyonlara hizmet veren personelimize Çeşme’de en düşük ücreti bugünden itibaren 30 bin TL yapıyorum. Aynı oranı Çeştur çalışanlarına da yapıyorum. Bu emekçileri ezdirmedim, ezdirmeyeceğim. Siz Eko’nuzu tanıyorsunuz” diye konuştu.

BU YANLIŞTAN DÖNÜN!

Çeşme Belediye Başkanı Oran konuşmasında, “Şimdi buradan sesleniyorum, Sayın Genel Merkezimiz yanlıştan dönünüz. Bu bir yanlıştır. Genç hanımefendi kardeşimizi bir lafımız yok, 15 tane mahallemizi bile ezbere sayamayacak bir adayı kabul etmemiz mümkün mü? Hep beraber seslenelim mi ‘ithal aday istemiyoruz!’ 4 yılımızın neredeyse yarısı pandemi ve krizlerle geçti Çeşme’de görülmemiş hizmetlere imza attık, atmaya devam edeceğiz. Çeşme’de turizm sezonunu yükseltmek, esnafı desteklemek en çok da emekçimizi desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.  

ÖNSEÇİM ÇAĞRISI!

Oran konuşmasında önseçim çağrısı da yaptı.

Oran, “Daima için Çeşme için devam ettik ve çalışmaya devam edeceğiz. Benim yolum sizlerin yolu. Yolum Çeşme’ye hizmetin yolu. Benimle bu yolda yürümeye var mısınız? Bir kere bile ben böyle yapacağım demedim. Çeşmelilerle beraber Çeşmelilerin çıkarları için mücadele ettim. Çeşmemizden aday olan tüm adayları buraya çağırdım. Gelin beraber isyan edelim dedim. Geç olmadan bu yoldan genel merkezimizin dönmesini isteyelim dedim. Çeşme ithal adayı kabul etmiyor. Bu şarkı yarım kalmasın diyorsanız diyorsanız alınması gereken bir karar varsa bu kararı beraber alacağız. Her yolda yürümeye var mısınız? O zaman hep beraber tekrar edelim ithal aday istemiyoruz. Çeşme’nin geleceğini Çeşmelilerle belirlemek için mücadelemize devam edecek miyiz? Dedemin partisinin baba ocağının 2600 üyesi var hodri meydan önseçime gidelim. 2600 tane üyeden 2 binden aşağı oy alan Ekrem Oran adaylığı kabul etmiyor. Büyük Çeşme hayalimiz için nerede olursa olsun birlikte mücadele etmeye var mısınız?”dedi.

BİZİ BABA OCAĞINDAN AYRILMAK ZORUNDA BIRAKMAYIN!

Oran konuşmasında Genel Merkez’e seslenerek partiden ayrılık sinyali verdi, “Mücadelemiz devam edecek baba ocağımız bizim sesimizi duymasını rica ediyoruz duymazlarsa Çeşme için Çeşme ile birlikte yolumuza devam etmeye var mısınız? Lütfen bizi baba ocağımızdan ayırmayın. 6 okumuzdan ayrılmak zorunda bırakmayın. 21 senedir Çeşme’de böyle bir kalabalık görmedim. Sevdası Çeşme için Ekrem Oran hiçbir şeyden vazgeçmeyecek. Bu şarkı burada bitmez. Biz kazanacağız. Ankara duy sesimizi. Bu Çeşme’nin ayak sesleri” dedi.

ADAY DENİZLİ’YE ÇAĞRI: GEL MECLİS ÜYEMİZ OL!

Oran konuşmasında CHP’nin Çeşme adayı Lal Denizli’ye seslendi.

Oran, “Sevgili Lal Denizli kardeşim gel benim yaptığım gibi Belediye Meclis üyemiz ol. Gel bizim Meclis üyemiz ol sen de öğren belediyeciliği!” dedi.