Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, adaylığı sürecinde söz verdiği eksikleri tamamlamak ve vatandaşların isteklerini yerine getirmek için mahalle ziyaretlerine başladı. Işıklar Mahallesi Muhtarı Necati Karabulut ile birlikte inceleme gezisi yapan Başkan Eşki, vatandaşlarla sohbet edip isteklerini de dinledi. Egemenlik Mahallesi Muhtarı Şerif Ali Altıparmak’ın da katıldığı ziyaretlerde, eksiklikleri yerinde tespit eden Başkan Eşki, önümüzdeki 5 yıllık süreçte vatandaşların gerçek ihtiyaçlarını karşılayan projeleri sahadan edindikleri bilgiler doğrultusunda hayata geçireceklerini söyledi.

D S C 0481

Dost Market yeniden canlanacak

Başkan Eşki, Işıklar Mahallesi Muhtarı Necati Karabulut’a seçim öncesi verdiği sözü yerine getirmek için muhtarlık binasının düzenlenmesi çalışmalarının hızla başlatılacağını söyledi.

Çevredeki vatandaşların, Işıklar Mahallesi’ndeki Aerobik Salonu’nun yoğun olarak kullanılmadığını söylemesi üzerine Başkan Eşki, “Dost Market’i zaten yeniden hayata geçirmeyi planlamıştık. Bu binayı Dost Market olarak yeniden düzenleyelim. İlk Dost Marketimizi burada açalım” dedi. Başkan Eşki, “Dost Marketler, tenceresini kaynatmakta güçlük çeken ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımına koşmaya devam edecek. Ayrıca bunların sayısını arttırıp kapsamını genişleteceğiz. İlkini de Işıklar Mahallesi’nde açmış olacağız” dedi.

D S C 0542

Tarihi köprüye düzenleme

Başkan Eşki ayrıca Işıklar Mahallesi’ndeki 6093 Sokak ile 6003 sokağın kesiştiği noktada bulunan tarihi köprünün elden geçirilerek Işıkkent’e yakışır hale getirileceğini de söyledi.

D S C 0529

Çocuklara futbol sahası sözü

Başkan Eşki, ziyaretler sırasında çocuklarla da bir araya geldi. Çocukların istediği futbol sahasını en kısa sürede Muhtar Karabulut’la birlikte en uygun yeri belirleyerek yapacaklarını söyledi. Başkan Eşki çocuklara futbol topu da hediye etti.