GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın İZBAN'a yönelik "Ya devredin ya devredelim" çağrısına yanıt verdi. "Sayın Tugay, siz belki bilmezsiniz" diyen Kaya, "CHP İzmir'de iş yapmadığı ve hizmet üretmediği için, kangrene dönen şehir içi ulaşım sorununu çözmek amacıyla İZBAN projesini yaptık" dedi. 

"TAAHHÜTLERİNİZİ YERİNE GETİRMEDİNİZ"

Süreç içinde İzBB'nin taahhütlerini yerine getirmediğini savunan Kaya, "İzmir'imize Selçuk'tan Aliağa'ya kadar, 136 kilometre uzunluğunda bir raylı sistem hattını kazandırdık.  CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Ulaştırma Bakanlığımızın çok altındaki yatırım taahhüdüne rağmen, beraber iş yapma kültürü adına yüzde 50 eşit ortaklı bir yapı kurduk. Süreç içerisinde taahhüt ve yatırımlarınızı yerine getirmediğiniz halde ortaklık aynı şekilde devam etti" ifadelerini kullandı. 

"SİZİN İZMİRLİLERİN DERTLERİNİ ÇÖZME NİYETİNİZ YOK"

Kaya açıklamasında şunları kaydetti:

Bizim her zaman şiarımız, "Söz konusu İzmir ve İzmir'e hizmet ise geri kalan her şey teferruattır" şeklinde olmuştur. Önemli olan İzmir'imize ve hemşehrilerimize hizmettir ve bunu da İzmir'e yakışan bir biçimde, uzlaşı kültürü içinde yapabilmektir.  Ama anlaşılıyor ki, sizin hizmet üretme derdiniz olmadığı gibi ortak iş yapıp İzmirli hemşerilerimizin dertlerini çözme niyetiniz de yok. 

"GELEN GİDENİ ARATACAK"

Tunç Soyer'den sonra daha kötüsü gelir mi demiştik. Ama öyle görünüyor ki, CHP'de gelen gideni aratacak.