GÜNDEME BAKIŞ - Balçova Belediyesi tarafından 1970’li yıllarda satılan arsaların hak sahiplerinin günümüze kadar uzanan mağduriyeti hala devam ediyor.

AK Partili Kaya Balçova Arsa Mağdurları'na seslendi... 25 senedir kandırılıyorsunuz bir kez daha kandırılmayın AK Partili Kaya Balçova Arsa Mağdurları'na seslendi... 25 senedir kandırılıyorsunuz bir kez daha kandırılmayın

AK Partili Kaya İzmir'in yıllardır çözülemeyen sorunuyla ilgili konuştu: Biz başladığımız işi bitiririz! AK Partili Kaya İzmir'in yıllardır çözülemeyen sorunuyla ilgili konuştu: Biz başladığımız işi bitiririz!

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, kamuoyunda "Balçova arsa mağdurları" olarak bilinen, Balçova'daki arsa sorununa ilişkin sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yayımladı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin mağdur vatandaşların sorunlarının çözümü için söz verdiğini söyleyen Kaya, "29 Kasım 2023'e kadar sürecek İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi oturumlarında konuyu gündeme getirerek sorunu çözün. Çözemeyecekseniz de vatandaşlarımızı oyalamayın, Bakanlığa devredin biz çözelim!" dedi.

AK Partili Kaya'nın açıklamasının tamamı şu şekilde;

“Bilindiği gibi, CHP'nin ihmali ve umursamazlığı yüzünden, İzmir'in kronikleşen sorunlarından birisi haline gelmiş olan bir konuyu geçtiğimiz aylarda gündeme getirmiş ve sorunun çözümü için start vermiştik.

Balçova Arsa Mağdurları olarak bilinen ve binlerce hemşehrimizi ilgilendiren sorunun sebebi, CHP'li yerel yönetimlerin umursamazlığı ve kendi iç çatışmalarıdır.

Biz konuyu gündeme getirene kadar tek bir adım atmamışlar, vatandaşın feryatlarına hep kulak tıkamışlardı.  Bu önemli sorunu Bakanlık eliyle çözme noktasındaki çalışmamıza start verdikten hemen sonra, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi apar topar bir toplantı tertip etmişti.  Bu toplantıda da yıllardır olduğu gibi "iradelerini çantada keklik gördükleri" hemşehrilerimize sözler verdiler, sorunu Temmuz veya Ağustos ayında çözeceklerini dile getirdiler.

CHP'li Büyükşehir'in bu hamlesinden sonra, çözümde bir karışıklık yaratmamak ve ikilik oluşturmamak için çalışmalarımızı dondurarak kendilerine 1 Ekim'e kadar süre vermiştik. Ayrıca bu konunun siyaset üstü tutulmasını gerektiğinin bilincinde olarak, Balçova Arsa Mağduru olan tüm hemşehrilerimizin sorunlarının çözümü noktasında, ilgili Bakanlıklar eliyle desteğe hazır olduğumuzu ifade etmiştik.

Ekim geçti, Kasım ortalandı hala bir çözüm olmadı.  Bırakın çözümü, konu meclis gündeminde bile konuşulmadı, vatandaşlarımıza bir açıklama yapılmadı.

29 Kasım 2023 tarihine kadar sürecek İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi oturumlarında konunun gündeme getirilerek, Balçova Arsa Mağduru olan tüm hemşehrilerimizin sorunlarının çözüldüğü bir formülün ortaya konulmaması halinde, CHP'li İzmir Büyükşehir'in devreden çıkarak 25 yıldır bekleyen vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için konuyu Bakanlığımıza devretmesini bekliyoruz.

Yapamayacağınız belli, vatandaşlarımızı oyalamayın ve devredin.

Siz çözemiyorsunuz, bırakın Bakanlık eliyle biz çözelim.