Eş zamanlı gerçekleştirilen yürüyüşler esnasında sosyal medyadan da #CampusesSayStop ve #FreePalestine ile hastag çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyorlar.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, ABD’de üniversitelerde Filistin mitinglerinden dolayı göz altına alınan öğrencilerin altını çizdi; “ABD'de üniversite kampüslerinde düzenlenen Filistin'e destek gösterilerinde iki haftada 2.000 öğretim görevlisi ve öğrenci gözaltına alındı.” dedi.

Dün başladıkları eylemleri bugün de devam ettiren AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı Üniversiteler Teşkilatı’nın bu tepki yürüyüşlerini devam ettirdiklerinin altını çizen İnan; “Ülkemizdeki üniversitelerden soykırıma karşı tepki yürüyüşlerimiz bugün de devam ediyor!” dedi.

Eylem yapılan üniversitelerin her biri Amerika, İngiltere ve Fransa’daki eylem yapılan üniversitelerle eşleştirildi. Colorado Üniversitesi Mersin Üniversitesi ile, Harvard Üniversitesi Düzce Üniversitesi ile, Stanford Üniversitesi Iğdır Üniversitesi ile eşleştirildi. Öğrenciler yaptığı basın açıklamasında eşleştirilen üniversiteye onurlu duruşları için teşekkür etti; " Özellikle geçtiğimiz hafta ABD’nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi’nde öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımıyla başlayan İsrail karşıtı gösteriler dünya genelinde onurlu duruşun başkaldırı fitilini ateşlemiştir. ABD genelindeki onlarca kampüse yayılan ve bu insani duruşu derslerini iptal ettirmek, disiplin soruşturmasına sevk edilmek hatta tutuklanmak pahasına sergileyen, eylemlere katılan, sesini yükselten tüm kardeşlerimize AK Parti Gençlik Kolları Üniversiteler Teşkilatı olarak yürekten teşekkür ediyoruz.” dediler.

Bugün gerçekleştirilen tepki ve destek yürüyüşleri; Siirt Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Batman Üniversitesi, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir.

2 gündür Filistin için destek ve tepki yürüyüşleri yapan AK Parti Gençlik Kolları Üniversiteler Teşkilatı pazartesi günü itibariyle bu destek yürüyüşlerine devam edecek.