Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye (İzBB) Başkan Adayı Hamza Dağ, Bornova Kütahyalı Federasyon Dernekler ve Dernekleri Birliği ile kahvaltıda bir araya geldi. Dağ'a Gençlik Kolları İl Başkanı Recep Tayyip Taslak, Bornova Belediye Başkan Adayı Cevdet Çayır ve çok sayıda partili eşlik etti.

AK Partili Dağ, CHP'nin İzmir adaylarını değerlendirdi: Parti içlerindeki krizlerin... AK Partili Dağ, CHP'nin İzmir adaylarını değerlendirdi: Parti içlerindeki krizlerin...

DSC_0976

"HEPİNİZİN YANINDA DAĞ GİBİ DURMAYA GAYRET ETTİK"

Dağ, burada yaptığı konuşmada, "Hem milletvekilliği, hem gençlik kolları hem de daha önce avukatlık yaptığım sürede beni anlıyorsunuz. 15 senede aile sıcaklığı gibi yanımızda dağ gibi duran hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Biz de bu süre zarfında hepinizin yanında dağ gibi durmaya gayret ettik. İzmir bir küçük Türkiye, her bir bölgeden, yöreden hemşehrimiz İzmir'de yaşıyor. Suyun ötesinden de Evlad-ı Fatihandan da binlerce kardeşimiz yaşıyor. Hepimiz doğduğumuz memleketlerden çeşitli sebeplerle bu şehre geldik. Bu şehirde kendimize yepyeni bir hayat kurduk" dedi. 

"TÜM DERNEKLERİN ÖRFÜNÜ YAŞATMASININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Dağ açıklamasını şöyle sürdürdü: 

Kendi yöremizin, memleketimizin ananesini, örfünü de bu şehre yansıttık. Biz hemen yanı başında, İzmir'in örfüyle adetiyle büyük oranda benzeyen, kendi yöremizin güzelliğini burada da yaşamaya, yaşatmaya devam ettik. Biz her bir STK'nın, her hemşehri derneğinin kendi yöresinin özelliğini bu şehre yansıtma noktasında İzBB Başkanı olduğumuzda bizzat takipçisi olacağız. Bu coğrafya bunu yapmayı gerektiren bir coğrafyadır.

DSC_0980

"HER HANE VE MAHALLEYE İZ BIRAKTIK"

Biz İzmir sevdalısıyız. İzmir'i çok seviyoruz. Milletvekili iken de İzmir'in her köşesine iz bıraktık. Ya hanelerde insanların derdini giderdik ya da mahallede doğalgaz, okul yapmışızdır. Önümüzdeki 5 yılda hep birlikte İzBB Başkanı olarak bu izi taçlandıracağız. 

"GECE HEYECANDAN UYANIP HAYAL EDİYORUM"

İzmir sevdalısı biri olarak bu şehrin yönetilememe sorununu kendimde dert ediyorum. 1 Nisan'dan sonra şehre kazandıracağımız hizmetlerden dolayı da heyecan duyuyorum. Bazen yapmak istediğimiz hususlar öyle beni heyecanlandırıyor ki; gece heyecandan uyanıp saatlerce hayal ediyorum. Bugüne kadar yapılmayan işler beni heyecanlandırıyor. Biz İzmir'in birçok problemini, meselesini defalarca masaya yatırdık. 13 Şubat günü projelerimizin lansmanını gerçekleştireceğiz. 13 Şubat'tan sonra da İzmirli hemşehrilerimiz bu şehre neler kazandırmak istediğimizi konuşacaklar. 

DSC_0969

"90 DAKİKA UYGULAMASINI GERİ GETİRECEĞİZ"

Dün ilk müjdemizi verdik; toplu ulaşımda 90 dakika uygulaması vardı, biz 90 dakika uygulamasını yeniden hayata geçireceğiz. İlk toplu ulaşıma binen hemşehrimiz ödemiş olduğu ücretten başka 90 dakika boyunca herhangi bir ücret ödemeyecek.

"DAHA HIZLI ŞEKİLDE SAHADA VAR OLALIM"

2 aylık süre kaldı. İşimiz vaktimizden fazla. Ben hemşehrilerimden oy istemek için gelemdim. Bizim aile gibi muhabbetimiz var. Ben sizden çalışmanızı, benden haber bekleyerek değil, etrafınıza, Mayıs ayında oy vermeyenlere, konu komşuya gitmenizi istiyorum. Bu seçim İzmir'in hizmet belediyeciliği ile buluşacağı bir seçim. Esnafa, eşe, dosta ziyarette bulunun. Birçoğuna gittiğinizde partimiz, Cumhur İttifakımız ve şu anki yönetilememe girdabıyla ilgili meseleleri gördüklerini yaşayacaksınız. Sizden kapı kapı dolaşmanızı istiyorum, bunu yaptığınızı da biliyorum. Daha hızlı şekilde sahada var olalım diyorum.

DSC_0985