Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığından istifa eden Kerem Ali Sürekli, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından il başkanlığı tebliğ edilen Bilal Saygılı'ya görevini devretti. 

“İL BAŞKANI OLMANIN BANA GETİRDİĞİ ONUR DÜNYADAKİ HİÇBİR DEĞER İLE ÖLÇÜLEMEZ”

AK Parti İzmir’in çiçeği burnunda İl Başkanı Bilal Saygılı, “Öncelikle burada AK Parti İzmir İl Başkanı olmamın bana getirdiği onuru bu dünyadaki hiçbir değer ve kıymetin eşitleyemeyeceği ve tartamayacağı bir konumdur. Sizlerle İnşallah çok güzel işler yapacağız. Kerem Ali Başkanıma 4 yıldır gösterdiği mücadele için sonsuz teşekkürler. Allah ondan razı olsun, Rabbim yolunu açık etsin, hiç darda bırakmasın” dedi.

SAYGILI: “CUMHURBAŞKANIMIZ İZMİR’İ ALACAKSINIZ SİZE GÜVENİYORUM DEDİ”

"Dava arkadaşlarım ben, belki sizlerle beraber teşkilatta çalışmıyor gibi gözüksem de buradaki tüm eski il başkanlarım ve milletvekillerim ile belediye başkanlarım şahit ki yoğun temaslarda bulunduk" diyen Saygılı, "Sivil Toplum Kuruluşlarında başkanlık yaptı m ve biz AK Parti’nin birer neferiyiz bizler iş dünyasında, Cumhurbaşkanımızın bizlere verdiği görevleri layıkıyla yapmaya çalıştık. Cumhurbaşkanım İl Başkanlığını layık gördü başım gözüm üstüne başkanım dedim. Sayın Cumhurbaşkanın net ifadesi ‘İzmirli kardeşlerime, dava arkadaşlarıma selamımı söyle, Allah onarlı var etsin, mücadelelerini kutlu eylesin, ben sizlere güveniyorum İzmir’i alacak ve bu şerefi bize yasacaktasınız’ diye konuştu. 

“BU DAVADA FİTNE VE DEDİKODUYA YER YOKTUR”

Hiçbir zaman koltuktan güç almadığını kaydeden Bilal Saygılı, "AK Partili Kardeşlerimin adalet ve merhamet eksenli bizim dönemimizde adam kayırma olmadı, doğru neyse ve adalet neyse, işte  teşkilatın içinde bunu tesisi edip koruyacağız. Bir dava düzgün giderken, doğrusu üzerine giderken, en büyük düşmanı fitne ve dedikodudur. Bu davada fitne ve dedikoduya mahal yoktur arkadaşlar. Bu gururu biz yaşatan Saygı değer büyüğüm Refah Partisinden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın bu görevi bu kardeşinize vermesi üzerimizde ayrı bir sorumluluk getirmektedir. Bu sorumluluğun bilincindeyiz. Unutmamalıyız ki bizler koltuktan güç alan değil koltuğa güç veren isanlarız. Koltuktan güç almak bizim dünyamızda yok. Koltuğa güç veren insanları da burada görüyorum" açıklamasında bulundu. 

"CUMHURBAŞKANIMIZ İLMEK İLMEK İŞLEDİ"

Saygılı açıklamasını şöyle sürdürdü: 

Ülkemiz çok önemli dönüm noktasından geçiyor. 14 Mayıs 2023 seçimine birlikte hazırlanacak ve inşallah zafer bayrağını birlikte göndere çekeceğiz. Unutmamalıyız ki Cumhurbaşkanımız bu davada; her saniyesinde bu davanın kalibresini ilmek ilmek işledi. Bize düşen o ilmek ilmek işlemen güzel kumaşı halkımıza ve teşkilatımıza sunmaktır. Eğer bir olursak, beraber olursak, kenetlenirsek, kucaklarsak birbirimizi, fitne ve dedikodudan uzak kalırsak bizi  mağlup edemezler, yenilmeyiz. Bize düşen bu sorumluluğu yerine getirmektir. Cumhurbaşkanımıza verdiğimizi sözü eda ve ihya etmektir.

"ALLAH'IN MATEMETİĞİ GÜNDELİK MATEMATİĞİN ÜSTÜNDEDİR"

14 Mayıs Allah nasip ederse bir yol ayrımı olacaktır. Doğruyu, doğrunun güzelliğini ve kıymetini her vatandaşımıza anlatmak bizim asli vazifemizdir. Karşımızda yer alan grup hizip gibi bizim matematik hesaplarımız yok. Allah'ın matematiği gündelik matematiğin üzerindendir. Onların kurduğu matematik hesapları bir bir eriyecek, bunu hep beraber yapacağız. Adı millet olup, milletten bihaber olanlara karşı inşallah muzaffer olacağız.

"15 MAYIS SABAHINDA MART 2024 İÇİN 'BİSMİLLAH' DİYECEĞİZ"

İlk turda Sayın Cumhurbaşkanımız tarihi bir rekor oyla tekrar Cumhurbaşkanı seçtirmeye hazır mıyız, Allah hepinizden razı olsun. 14 Mayıs'tan sonra, 15 Mayıs sabahında Mart 2024 için de 'bismillah' diyeceğiz, durmayacağız. İzmir'imizi Büyükşehir'in ve tüm ilçelerinin hak ettiği hizmete ulaşmasını, Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz sözü eda edeceğiz.

"ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN"

Bu salonda çalışmak için aşkla bakan gözler görüyor, bir an bile durmamanızı rica ediyorum. Dava dostunuz olarak yüzlerinizdeki o güzel tebessümün 14 Mayıs'a kadar sürmesini ve 15 Mayıs'ta bismillah demeyi rabbim nasip etsin. Söz veriyorum, AK parti İzmir olarak kenetlenecek, yorulmayacak ve başaracağız. Her birinizi muhabbetle selamlıyor, Rabbimden çalışmalarınıza bereket vermesini niyaz ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Kalın sağlıcakla.

SÜREKLİ: "SAYGILI ATANDI"

Törenin açılış konuşmasını yapan önceki il başkanı Sürekli, "16 Nisan 2019 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız görevi 4 yıl sürdürdük, teşkilatımızla hizmet etmeye çalıştık. Kurucularımızdan, eski il başkanlarımıza, vekillerimizin desteği ile hizmet etmeye çalıştık. 16 Mart 2023 tarihinde milletvekilli aday adayı olmak üzere istifa ettim. Görevi geçici olarak Nail Kocabaş kardeşimiz yürüttü. Yapılan değerlendirmeler sonunda Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Perşembe günü Sayın Bilal Saygılı kardeşimiz il başkanı olarak atanmıştır, hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

"BİRİZ, BERABERİZ, İZMİR'İZ"

Birlik mesajları veren Sürekli, "Bilal Saygılı Başkanımızı tebrik ediyorum. Allah yolunu, bahtını açık etsin, her daim yanındayız, emrindeyiz, partimizin neferi olarak birlikte çalışacağız. Biriz, beraberiz, İzmir'iz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte İzmir olacağız. Seçimlere 43 gün kaldı, gece gündüz demeden, İzmir'de Başkanımız Bilal Saygılı liderliğinde, Türkiye'de Sayın Cumhurbaşkanlığımız liderliğinde kapı kapı dolaşacağız, sıkmadık el bırakmayacağız. Allah'ın izni ile Cumhurbaşkanımızı en yüksek oyla bir kez daha seçtireceğiz" diye konuştu.

"ORTAYA İZMİR İDDİASINI KOYUYORUZ"

Sürekli, ortaya yeni bir iddia daha koyduklarını belirterek, "Bir iddiamız daha var, bu dönem Cumhur İttifakı olarak İzmir'de Sayın Cumhurbaşkanımızı birinci yapacağız. Görüyorum ki Bilal başkanımızın başkanlığında bu teşkilat buna hazır" ifadeleri kullandı.