Çankırı, AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş ve MHP Konak İlçe Başkanı Ahmet Yeniçırak ile Anadolu Ajansı (AA) İzmir Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti, projelerini anlattı.

Seçim çalışmalarının çok yoğun geçtiğini, Konak'ta çalınmadık kapı bırakmamaya gayret ettiklerini dile getiren Çankırı, vatandaşların gösterdiği ilginin motivasyonlarını yükselttiğini kaydetti.

Konak'ın çok daha iyi yönetileceğini ifade eden Çankırı, şöyle konuştu:

"En öncelikli hizmetimiz vatandaşlarımızın yaşam standardını yükseltmek. Bunu nasıl sosyal, fiziki olarak artırmalıyız. Her yerin ayrı problemi var diyoruz ama aslında her yerin bir problemi var; o da hizmet. Alt yapı, ulaşım çok büyük problem. Kentsel dönüşüm zaten hem Alsancak'ta hem de diğer mahallelerde olması gerekiyor. İzmir genelinde 900 bin konutun dönüştürülmesi lazım. Neredeyse kentin yüzde 60'ının dönüştürülmesi lazım. Nasıl Bayraklı'da 1 yılda 5 bin konutu yaptıysak çok hızlı bir şekilde kentsel dönüşüme gireceğiz."

Çankırı, seçilmeleri durumunda Konak'ta gözle görülür bir değişim yaşanacağını, tarihi yapıların restorasyonuna ağırlık verileceğini, gençlerin istihdam edilmesi noktasında da çalışma yürüteceklerini dile getirdi.

- "Elime bez alıp köpükleyip yıkayasım var"

Konak'ta altyapı ve binaların dönüşümünün yanı sıra sokakların görünümünün de düzeltilmesi gerektiğini, binaların tente ve tabelaların düzenlenmesiyle ilgili projesinin bulunduğunu kaydetti.

Çankırı, "Tepecik Mahallesi başta olmak üzere birçok mahallede genç işsizlerimiz var. Bu bölgedeki 500-600 kişinin istihdamını sağlayarak tente ve tabela fabrikası kuracağım. Konak'ın tente ve tabelalarını değiştireceğim. Pırıl pırıl olacak. Görsel konusunda çok titizim. Şehri elime bir bez alıp köpükleyip yıkayasım var. Tabela kirliliğini bitirmek istiyorum. Bu sayede hem gençlerimiz iş sahibi olacak hem de kötü görüntüden kurtulacağız." ifadelerini kullandı.

Çankırı, diğer projeleri ise 4 Mart Pazartesi günü tanıtacaklarını sözlerine ekledi.