Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Perşembe günü aralarında İzmir’in de olduğu Büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını kamuoyuna duyuracak.

DAĞ İSMİ TAMAM

Kulislere; izmir Büyükşehir adayının Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın olduğu bilgisi düştü. Ancak Dağ’ın henüz bir tebliğ yapılmadığı belirtildi.

TEŞKİLAT ANKARAYA GİDİYOR

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, mevcut belediye başkanları, il yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yöneticileri  ile üç kademe ilçe başkanları Ankara’daki toplantıya davetli olarak katılacak.

BÜYÜK HAZIRLIK

AK Parti İzmir İl Başkanlığı, Büyükşehir adaylarını Adnan Menderes Havalimanında cumartesi günü büyük bir kalabalık ve coşkuyla karşılanması ise hazırlıklarını sürdürüyor.  Büyükşehir adayı havalimanından sonra il başkanlığına gelerek burada balkondan partililere seslenecek.

İLÇE ADAYLARI AY SONUNDA

AK Parti ilçe belediye başkan adaylarını ise ay sonunda açıklayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Ocak’ta Halkapınar Spor Salonu'nda adayları tanıtması bekleniyor. AK Parti kurmayları; tarihin değişebileceğini ve şubatın ilk haftasına kayabileceği ifade etti.