GÜNDEME BAKIŞ - İsrail’in İzmir Fahri Konsolosu ve Ege İhracatçılar Birliği Başkanı Jak Eskinazi’ye yönelik suikast planının ortaya çıkması ve 7 kişinin tutuklanmasının ardından İzmir siyasetinde ortalık alevlendi.

AK Partili İnan'dan Eskinazi'ye sert sözler: Utanman varsa katliamcılara sessiz kalmazsın! AK Partili İnan'dan Eskinazi'ye sert sözler: Utanman varsa katliamcılara sessiz kalmazsın!

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan'ın sosyal medya hesabı üzerinden Eskinazi'ye yaptığı 'Gazze' çıkışına CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat'tan sert yanıt geldi. Olay sosyal medya üzerinde kısa sürede karşılıklı bir tartışmaya dönüştü.

POLAT: "AKP’NİN ERGEN MİLLETVEKİLİ YİNE ŞOV YAPMIŞ"

İnan'ın İki üç hayduttan tehdit aldığında korumasız gezemiyorsun. Ama Gazze’deki bebekler korumasız olduğu için parçalanıyor, öldürülüyor, katlediliyor. Utanman var ise bu katliamcılara sessiz kalmazsın" ifadelerine Polat, "AKP’nin ergen milletvekili yine kendi sorumluluğunu örtmek için şov yapmış, eğer derdi gerçekten Filistin’de ki masumlar olsaydı önce İsrail’le ticareti kesmeyen ağababalarına iki kelam ederdi" diyerek yanıt verdi.

Polat'ın açıklamalarının tamamı şu şekilde;

AKP’nin ergen milletvekili yine kendi sorumluluğunu örtmek için şov yapmış, eğer derdi gerçekten Filistin’de ki masumlar olsaydı önce İsrail’le ticareti kesmeyen ağababalarına iki kelam ederdi. Daha dün İsrail’e petrol satan bir firmayı protesto edenlerin evlerinin basılmasına ses çıkarırdı. İsrail’e yakıttan,bomba hammaddesine kadar her türlü savaş desteğini veren iktidarın vekili utanmadan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını sadece İsrail’in Fahri Konsolosu olduğu için tehdit edebiliyor, hedef gösterebiliyor. Onun dilinden söyleyelim biz de “sende utanma olsa vatandaşı hedef göstereceğine İsrail’le ticareti kesmeyenlere iki çift laf ederdin”

Jak Eskinazi bu toprakların insanıdır bu topraklar için var gücüyle çalışır ve yalnız değildir.

İNAN: "AKRABALARINI BELEDİYELERDE İŞE KOYMAKTAN KAFASINI KALDIRAMIYOR"

Polat'ın açıklamalarına İnan'dan yanıt gecikmedi. İnan, Polat'ın sözlerine, "Akrabalarını belediyelerde işe koymaktan kafasını kaldıramayan Mahir bey, soykırımcı bebek katili İsrail'i savunmak sana mı düştü? Buyur git Adalet Divanı'na tutuklama kararı verilen Netanyahu'nu savun, İsrail'e daha şirin gözükürsün!" ifadeleri ile yanıt verdi.

İnan'ın açıklamalarının tamamı şu şekilde;

İşgalci İsrail'e zalimliğini haykırdık, cevap Mahir bey’den geldi.

Akrabalarını belediyelerde işe koymaktan kafasını kaldıramayan Mahir bey, soykırımcı bebek katili İsrail'i savunmak sana mı düştü?

Buyur git Adalet Divanı'na tutuklama kararı verilen Netanyahu'nu savun, İsrail'e daha şirin gözükürsün! Biz dışarıda İsrail ile içeride İsrail destekçileriyle mücade etmeye devam edeceğiz.

Senin gibileri daha fazla rahatsız edeceğiz bunu bil.

Varsın soykırım şebekesinin sözcülüğüne soyunan mahir bey rahatsız olsun.

POLAT: "SEN OKUDUĞUNU ANLAMIYORSUN"

İnan'ın "Soykırımcı bebek katili İsrail'i savunmak sana mı düştü" sözlerine Polat, "Kadir sen okuduğunu da anlamıyorsun, yazdıklarımdan bunları mı çıkardın" diye karşılık verirken,

"Faşizm konuşma yasağı değil söyleme mecburiyetidir” demiş Roland Barthes. Maklubeci abilerinden duymamışsındır bu sözü ama üzerine düşünmeni öneririm. Bak Filistin için direnen, eylem yapan @filistinicinbin üyesi gençler sabah baskınıyla evlerinden gözaltına alınmış, var mı iki kelam edecek yüreğin?" dedi.