GÜNDEME BAKIŞ - Aliağa Belediye Başkanı ve MHP Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Serkan Acar Helvacı projelerini sosyal medyadan paylaştığı bir video ile duyurdu. “Kültür Sanat Şehri Aliağa vizyonumuzu Şehrimizin her yanına yayıyoruz” sözleriyle başlayan Videoda Helvacı Kültür Merkezi, Gençlerin iş yaşamını hızla katılabilmesi için Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Genel Lise olmak üzere iki lise projesi, Helvacı sosyal yaşamına canlılık kazandıracak Natural Park Helvacı Mesire alanı gibi Helvacının yaşam alışkanlıklarını değiştirecek projelerden bilgiler ve görüntüler yer aldı. 

YENİ ŞAKRAN’IN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK!

Acar; 2024-2029 dönemine ilişkin Yeni Şakran bölgesi projelerini de sosyal medyadan duyurdu. Açıklanan projeler eğitimden, gençliğe, turizmden sosyal ve ekonomik gelişime kadar birçok alanda Şakran’ın çehresinin değişeceğinin müjdesini veriyor. 

Videoda Şakran Gençlik Merkezi, içinde aqua parktan skate parka kadar birçok içeriği barındıran, Şakran’ın cazibe merkezi olacak Şakran Kent Park, Gölet ve çevresi Mesire alanı projesi, şehre turizm zenginliği katacak Şakran Kanal Rekreasyon Projesi, her türlü kültür sanat aktivitesinin yapılacağı Şakran Kültür Merkezi, Atık Su Arıtma ve Kanalizasyon Projesi gibi çok sayıda projeye yer verildi.