GÜNDEME BAKIŞ – Başkan Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun önemli bürokratlarından Tarım Dairesi eski Başkanı Ziya Çavdar’ı İZTARIM şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadı.

İZELMAN’DAN İZTARIM’A

Başkan Tugay, yaklaşık üç aydır İZELMAN Genel Müdürü olan Öztürk Kurt’u İZTARIM Genel Müdürü olarak görevlendirdi. 

ÖZTÜRK KURT KİMDİR?

1975 yılında İzmir’in Narlıdere ilçesinde doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde lisans, Ege Üniversitesi’nde ise İşletme Yönetimi yüksek lisans (MBA) eğitimini tamamladı.

Siyasi hayatına Narlıdere CHP İlçe Gençlik Kolları’nda başladı. İl gençlik kollarında yöneticilik ve il başkan yardımcılığı yaptı. 2002 yılında CHP İzmir Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevini devraldı. 2002 yılında gerçekleşen genel seçimde, İzmir il geneli koordinasyonunda görev aldı. 2004 yerel seçimlerinde İzmir geneli seçim koordinasyon sorumlusu (merkez seçim bürosu koordinatörü) olarak görev yaptı.

İş hayatında özel sektörde çeşitli pozisyonlarda çalışan Öztürk KURT;  İzmir Büyük Şehir Belediyesi şirketlerinde birçok farklı departmanda görev aldı. İZELMAN AŞ Ticaret Müdürlüğünde sırasıyla şef yardımcılığı,  şef ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2007 yılında İZENERJİ AŞ’nin kuruluş aşamasında görev aldı ve 2019 yılına kadar da şirkette hizmetlerine devam etti. Bu kurumda Ticaret ve İdari İşler Müdürü olduğu dönemde binlerce taşeron işçisinin ihale yöntemiyle kadrolaşarak İZENERJİ AŞ’ye geçişinde önemli görevler üstlendi. Aynı görevdeyken dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve bürokratlarının yargılandığı Büyükşehir Davası’nda 60 yıl hapis cezası istemiyle yargılandı ve beraat etti. İZENERJİ Genel Müdür Yardımcısı olarak da aynı şirkette görev yaptı.

2020 Nisan ayında İZELMAN AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığına başlayan Öztürk KURT, Ocak 2024’te ise İZELMAN AŞ Genel Müdürü oldu.