Binlerce Torbalılının katılımı ile büyük bir coşkuya sahne olan açılış töreninde sahneye ilk olarak AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Metin Yüğrük ve Milliyetçi Hareket Partisi Torbalı İlçe Başkanı Veli Kaçar çıkarak birer selamlama konuşması gerçekleştirdiler. Ardından sahneye Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Özgür Erman Çağlar çıktı. “Özgür Başkan” sloganları ile sahneye çıkan Çağlar, “Hazırladığımız projelerle İzmir’e yakışan, şehre giriş kapısını biz oluşturacağız” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 07 Saat 09.41.09 1B653121

ÇAĞLAR: “BİNALİ YILDIRIM'IN TORBALI’YA SAYISIZ HİZMETLERİ OLDU”

Çağlar, yaptığı konuşmada, “Bugün çok mutluyuz. Türkiye'ye kazandırdığı sayısız eserler ve büyük hizmetlerle, partili partisiz tüm vatandaşlarımızın kalbinde müstesna bir yeri olan Kıymetli Başbakanımızı ilçemizde ağırlıyoruz. Biz kendisine hizmetlerin mimarı, dev projelerin ustası diyoruz. Yıllar yılı kendisine tevdi edilen her vazifeyi bihakkın yerine getirdi. Davamızın lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı olarak her daim emanete sahip çıktı, vefayı yüceltti. Gece-gündüz demeden her an milletin hizmetinde olarak Türkiye'nin kalkınma hamlesinde en önde koşanlardan oldu. Bu necip millet, bu büyük teşkilat size minnettar. Sayın Başbakanım, Ülkemizin her köşesine olduğu gibi Torbalı'mıza da büyük hizmetleriniz oldu. İZBAN'dan Yeni Devlet Hastanemize, Torbalı-Kemalpaşa bölünmüş yolundan İzmir-Aydın yolundaki yeni düzenlemelere, Kemalpaşa Köprülü Kavşağı'ndan doğalgaz yatırımlarına kadar sayısız hizmette sizin adınız var. Torbalı'mıza her daim sahip çıktınız. Sizlerin büyük destekleriyle, üç dönemdir ilçemizin Milletvekili var, Ankara'da sesimiz soluğumuz var. Torbalı'mızın evladı, Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya bizlerin gururu oldu, ilçemize kazandırılan sayısız kamu yatırımında büyük payı, ciddi katkısı var. Kendisine de çok teşekkür ediyoruz. Yine aramızda bulunan değerli İl Başkanımız Sayın Bilal Saygılı'ya da ilçemizin her meselesinde yanımızda durduğu, ilçemize her zaman sahip çıktığı için çok teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun" dedi. 

Whatsapp Görsel 2024 03 07 Saat 09.41.08 3D20E381

TORBALI’YA, AYRANCILAR’A YAKIŞAN PROJELER HAZIRLANDI

Cumhur İttifakı adayı Çağlar, “Sayın Başbakanım, siz Torbalı'nın fahri hemşehrisisiniz ve biz bununla büyük gurur duyuyoruz. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilçemizin her meselesinde sizlerin desteğini arkamızda hissedeceğiz, bunu biliyor ve size sonsuz güveniyoruz. Ayrancılar, Aydın yönünden gelindiğinde İzmir'in giriş kapısıdır. Ayrancılar, aynı zamanda İzmir yönünden gelindiğinde de Torbalı'nın giriş kapısıdır. Bizim Ayrancılar'a olan tutkumuzu, aşkımızı herkes bilir. İzmir'in giriş kapısına yakışan projeler hazırladık. Hazırladığımız projelerle İzmir'in giriş kapısını biz oluşturacağız. Ayrancılar'ı bölgenin yıldızı haline getireceğiz. Bizi biliyorsunuz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Yaptıklarımız ortada. O sebeple, biz yaptık yine yaparız diyoruz. Biz söz verdik mi, sözümüzü tutarız. İnşallah yeni dönemde hem Torbalı'mız hem de Ayrancılar'ımız vizyon projelerle geleceğe mutlu bir şekilde koşacak” dedi.

KAYA: “HİZMETLERİMİZE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya,“Ayrancılar bugün bizleri yine aşkla, coşkuyla bağrına bastı. Sizlere teşekkür ediyorum. 2014-2019 dönemini hatırlıyorsunuz, Torbalı’mız kamu yatırımlarında altın çağını yaşadı. Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez de belediye hizmetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirdi. O dönemde Torbalı'mıza devasa yatırımlar kazandırdık. Bu yatırımları ve hizmetleri ilçemize kazandırırken her zaman yanımızda olan Başbakanımız Binali Yıldırım’a bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bizden sonra 5 yıldır Torbalı’ya, Ayrancılar’a çivi çakmadılar. Çöpe, çamura, çukura bizi mahkum ettiler. Bakın bizim Belediye Başkan adayımız Özgür Erman Çağlar geldi burada Torbalı için, Ayrancılar için projelerini anlattı. Ama onlar ne yapıyor genel siyaset yapıyorlar. Genel siyaset yaparak Torbalı’daki, Ayrancılar’daki çukurları, hizmetsizliği unutturabilirler mi?  1 Nisan’da Özgür Erman Çağlar ile hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Whatsapp Görsel 2024 03 07 Saat 09.41.09 Fdd42C02

SAYGILI: “ÖZGÜR ERMAN KARDEŞİM ÖNCE ALLAH’A SONRA SİZLERE EMANET”

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı ise, “Zaman artık Torbalı’mızın, Ayrancılar’ımızın yeniden AK Belediyecilik ile buluşma zamanı, zaman vizyonuyla, duruşuyla projeleriyle herkese örnek olacak Özgür Erman Çağlar zamanı. Cumhur İttifakı olarak 31 Mart’ta bayrağı burçlara dikeceğiz. Özgür Erman Çağlar kardeşim önce Allah’a sonra sizlere emanet” dedi.

YILDIRIM: “TORBALI’YA DERMAN, ÖZGÜR ERMAN”

Sahneye son olarak büyük bir coşku ile son Başbakan Binali Yıldırım çıktı. Yıldırım, “Torbalı’ya, Ayrancılar’a derman, Özgür Erman. Bugün buradaki coşku bize gösteriyor ki Torbalı ve Ayrancılar kararını vermiş, 31 Mart’ı, gönül belediyeciliğini, hizmet belediyeciliğini bekliyor. Önümüzde 24 gün kaldı. Bu coşku ve heyecanla durmak yok yola devam diyoruz. Torbalı’ya yapılan birçok hizmette 2010 yılından beridir yol arkadaşlığı yaptığımız, sizin evladınız Mahmut Atilla Kaya’nın büyük çabası var. Torbalı’da hastane yapıldıysa, İZBAN hattı geldiyse, Kemalpaşa Köprülü Kavşağı ve bunun gibi birçok hizmet yapıldıysa Mahmut Atilla Kaya’nın gayretleriyle yapıldı. Ben buraya ilk geldiğimde babacan bir belediye başkanımız vardı, Ahmet Özkan. O da bugün burada, Ayrancılar’a güzel hizmetleri oldu. Yine Torbalı’da Adnan Yaşar Görmez başkanımızın güzel hizmetleri oldu, kendisine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Artık çalışma vaktidir, 31 Mart’ta Büyükşehir’de Hamza Dağ, Torbalı’da Özgür Erman Çağlar diyeceğiz” ifadelerini kullandı.