İzmir’de AK Parti, CHP, MHP ve il başkanları bayramlaştı
banner196

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş’a konuk olan Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, mevkidaşının bayramını kutladı. Bu yıl seçimlerin ramazan ayına denk gelmesinin, daha hoşgörülü, sakin bir seçim kampanyasının yürütülmesini sağlandığını ifade eden Şengül, MHP’nin de içinde yer aldığı Cumhur İttifakı ile seçime girdiklerini hatırlattı. Bu iş birliğinin hoşgörü ve diyaloğun seçim sahasına da yansıdığını kaydeden Şengül, "MHP kendi kampanyasını, Ak Parti de milletvekilliği seçimlerinde kendi kampanyasını sürdürüyor ama cumhurbaşkanı anlamında beraber, ortak bir kampanya sürdürüyoruz. Ara ara sahada da karşılaşıyoruz. Bu hoşgörü ortamının seçim sonunda sandığa yansıyacağına inanıyoruz" dedi. Açıklamasında Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan saldırıya yönelik değerlendirmede  bulunan Şengül, şunları söyledi:
"PKK terör örgütünün devamı olan HDP’nin partimizi hedef alan saldırıları, hoşgörü içerisinde devam eden seçim çalışmalarını germe amacı taşıyor. Biz hoşgörü içerisinde seçim çalışmalarını yürütüyoruz. Kazanan halk olacak, Cumhur İttifakı olacak. Türkiye 24 Haziran’dan sonra daha bağımsız, daha özgür bir güne başlayacak. MHP ve BBP ile bunun  mücadelesini veriyoruz. Halkımız da bütün bu olayların net şekilde farkında. Sahaya indiğimizde bunu yansıtıyorlar."

KARATAŞ’TAN İDDİALI ÇIKIŞ
Şengül’ün ardından konuşan Necat Karataş, Ak Parti’ye baş sağlığı diledi. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını dileyen Karataş, "İnanarak bu ittifakın içerisinde yer aldık. İnanmaktan da öte zaten ittifakın olmasını arzu ettik. Genel Başkanımızın milli mutabakat çıkışı ile de yola çıktık. Türkiye’nin uzun yıllardır karşı karşıya kaldığı FETÖ, PKK gibi terör grupları ile mücadele etmesi ve diğer taraftan bunlara sürekli destek veren küresel güçlerin de Türkiye üzerindeki baskısının ortadan kaldırılması, bir birlik ve beraberlik oluşturulması önemli. Türk milletinin bölünmez bütünlüğünden yana olan bir ittifakın olması gerektiğini düşündük. Zaten MHP’nin bu konuda hassasiyetleri vardı ve neticede yola koyulduk" dedi.

Ak Parti, BBP ve MHP’nin Türkiye yararına olacağı kanaatini taşıdıklarını savunan Necat Karataş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda seçimi kazanacağını ileri sürerek, "24 Haziran günü de cumhurbaşkanımızı da yüksek oyla seçtireceğiz. Buna inanıyoruz. Türk milletinin buna ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Kimse ikinci tur hayali kurmasın, ilk turda cumhurbaşkanlığı seçimi bitecek. Türk Devleti’nin karşı karşıya kaldığı sıkıntılar bu birlikteliklerle daha da rahat aşılacak. Zaten ülkeyi yöneten hükümet bir kararlılık içerisinde. Bunu görüyoruz. Hepinizin bildiği gibi gerek FETÖ gerek PKK terör örgütü ile gerekli mücadeleler veriliyor. Diğer taraftan da sınırlarımızdaki tehdit bertaraf edilmekte. Şimdi Irak’ın kuzeyine doğru bir harekat söz konusu. Bununla birlikte de terör bataklığının kurutulacağı kaatindeyim. Kandil’e Türk Bayrağı dikilecek. Bu Türk milleti ve devleti adına önemli. Türk devletinin gücünün dünya devletleri tarafından görülmesi bakımından önemli. Bu da o şekilde noktalanacak. 24 Haziran’dan sonra gerekli güvenlik sağlandıktan sonra ekonomik seyir de daha olumlu olacak" diye konuştu.

'İYİ İRDELEMEK LAZIM'
MHP'li Karataş, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kalırsa, Muharrem İnce ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in söylediklerine dikkat kesilelim. İkinci turda kimden destek istediklerine iyi bakalım. Türkiye’yi yönetmeye talip olan bir siyasi anlayışın, kimlerle yola koyulacağını iyi inceleyin. Türkiye’nin birlik ve beraberliği adına yola koyulmuş birilerinin herhalde terör gruplarının uzantısı siyasi partinin de temsilcilerinden birini cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağını düşünmemesi lazım. Bu konuda kaygılıyız ama bu ikinci tura kalmayacakö  diye konuştu. Şengül de “Yerli ve milli ittifak derken Türkiye bağımsızlık mücadelesi veriyor ve bunun son aşamasına geldi.  24 Haziran’da bunda önemli bir yoldur. Bağımsızlığa doğru önemli bir adım atmış olacak. Ülkenin önü ne zaman tıkansa MHP hemen bir yol açtı. Kendi siyasi çıkarlarından önce milletin çıkarlarını düşündü. Ak Parti de öyle. Kendi siyasi çıkarlarından önce vatanın ve milletin çıkarları ön planda. Biz artık bir yerlerden emir alan değil, ülkenin menfaatlerini düşünen bir ittifakız. Bunun için siyaset yapıyoruz. Vatandaşımız ikinci sınıf vatandaş olmak istemiyor. Biz köklerine bağlı, tarihi ile guru duyan bir anlayışız ama bazıları tarihinden utanıyor. Adım adım geliyoruz. Son bir haftada ikinci bayramımızı kutlayacağız."
Konuşmaların ardından, Şengül, Karataş’a çiçek takdim etti.

'GERÇEKTEN MUTLU OLDUM'
Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, MHP’den sonra CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i ziyaret etti. Yücel ve yönetim kurulu üyeleri, konuklarını kapıda karşıladı. Ak Partilileri makamında ağırlayan Yücel, bu ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ve duygulandığını belirtti. Ak Partili Şengül şunları söyledi: "Hepimizin farklılıkları olabilir ama ortak paydamız vatan ve milletimiz. Ona hizmet etmek. Aziz Kocaoğlu ile eskiden tanışırız. CHP’li vekiller ile mecliste çalışma fırsatımız oldu. Ortamı çok germeye gerek yok. Söyleyecek lafı olan çıkar söyler, eğer biri şiddete başvuruyorsa söyleyecek lafı kalmamıştır. Biz de İzmir’e yakışır şekilde bir seçim kampanyası yürütmeye kararlıyız. Bir birbimizi eleştirebiliriz ama arka planda her zaman görüşmeye ihtiyacımız var. Bunun da vesile olmasını istedik. Yaşça sizden büyük olduğumuz için bayramınızı kutlamaya geldik, sizleri de bekliyoruz."

Daha sonra açıklama yapan Deniz Yücel, "Ben gerçekten mutlu oldum ve duygulandım. Bunlar bizim siyasette özlediğimiz hareketler. Siyaset son yıllarda çok gerildi. Siyaset, bu ülkede hizmet için yapılıyor. Düşüncelerimiz farklı olsa da sonuçta herkesin kendine göre çizdiği bir doğru yol var. Bu doğrular çerçevesinde bu ülkeye hizmet etmek için gayret ediyoruz. Önümüzde bir seçim var. İzmir’e bir gerilim yaşamdık ama Suruç’ta yaşanan olaydan dolayı üzgünüz. Ülkemizin ve  milletimizin soğukkanlı olmaya ihtiyacı var. Çünkü demokrasi bunu gerektiriyor. 24 Haziran seçimlerinden ülkemizin güçlenerek çıkacağına inanıyorum. Bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bir dahaki bayram inşallah biz sizi siyaset edeceğiz küçüğünüz olarak" diye konuştu.

'SEÇİM İKİNCİ TURA KALACAK'
Ak Parti’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda biteceğini ve Erdoğan’ın seçimlerini kazanacağına dair açıklamalarını hatırlatıldığı Yücel, şu yanıtı verdi: "Ak Parti’nin de diğer diğer siyasi partilerin de bir takım hedefleri var. Biz de ilk turda Muharrem İnce’yi görmek istiyoruz ama yapılan anketlere ve oy oranlarına baktığımızda ilk turda seçimi herhangi bir adayın kazanması bize göre mümkün görünmüyor. Seçim ikinci tura kalacak."

Açıklamanın ardından Şengül, Deniz Yücel’e çiçek takdim etti. Ziyaret bir süre basına kapalı devam etti.

İYİ PARTİLİ ÜKÜNÇ: SEÇİME GİDİYORUZ SAVAŞA GİTMİYORUZ
Ak Parti İzmir il başkan yardımcıları Ömer Az, Erkan Taş, Hakan Yıldız ve il yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç’e bayram ziyaretinde bulundu. İl Başkanı Aydın Şengül’ün farklı bir program nedeniyle katılmadığı ziyarette konuklarını makamında ağırlayan Ükünç, çok mutlu olduğunu, çok sevindiğini belirtti. Artık kutuplaşmanın olmadığı, kucaklaşmanın olduğu bayramlar yaşamak istediklerini ifade eden Ükünç, "Hepimiz yıllardır siyaset ile uğraşıyoruz. Seçime gidiyoruz, savaşa gitmiyoruz. Siyaset de hizmet yarışı, tatlı bir rekabet olsun. O nedenle ziyaretinizi önemsiyorum" diye konuştu. Ak Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Ömer Az ise Aydın Şengül’ün selamını iletti. Koray Ükünç de heyetten Şengül’e selamlarının iletilmesini istedi.

'KURŞUNLANMA OLAYI YAŞANDI'
Herkesin kendi görüşleri doğrultusunda seçim çalışmalarını yaptığını ifade eden Ömer Az, "Herkes için hayırlısı olsun" dedi. Ükünç de , "Memleketin çıkarları her şeyden daha önemli. Ülkemiz için hangisi hayır ise o şekilde sonuç alınsın" diye konuştu. Ak Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Erkan Taş, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç’e, "Şuanda herhangi bir gerginlik yok değil mi?" diye sordu. Buna yanıt veren Ükünç, "İzmir’de Tire İlçe Başkanımıza bir saldırı oldu. Onun dışında Türkiye’nin bazı yerlerinde bazı şeyler yaşandı. Genel Başkanımız geçen hafta pazar günü İzmir’e gelmişti. Genel Başkan gelmeden aracı geldi. Onun bir kurşunlanma olayı oldu iki gün önce. Ondan bir gün sonra da Yıldırım Ulupınar’ın seçim otobüsü bilyeli tabanca dediğimiz havalı tabanca ile birer gün arayla kurşunlandı. Onun dışında bir şey yok. İzmir’de rahatız. İzmir demokrasiyi özümsemiş bir kent olduğu için sıkıtımız yok. Ak Parti ile ilgili de bir sıkıntımız yok" dedi. Açıklamanın ardından Ömer Az, Koray Ükünç’e çiçek verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.