banner223

İYİ Partili Kırkpınar’dan çarpıcı açıklamalar: “Aytun Bey ‘acaba ben ne yaptım’ diye düşünebilir! Kopukluk var”
banner196

GÜNDEME BAKIŞ- İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Gündeme Bakış TV’ye konuk oldu.  İYİ Parti 2. Olağan Kongresi’nin çarşaf listeyle girmesini değerlendiren Kırkpınar, “Tarihindeki ilk olağanüstü kurultayda genel merkez blok listeyle gitti. Burada 70 çizik yiyen üyeler oldu. 2’inci olağanüstü kurultayda çarşaf listeyle oldu. Burada üye geldi ve GİK’e aday oldu. Bu çok güzel bir şey. Zaten çarşaf listesinin varlığında bu vardır. Adaylar geldiler, kendilerini tanıtıyorlar, şiir okuyanlar, saz çalanlar oldu. Yani bunun doğasında var. Biz iktidar partisi olduğumuz için buna benzer durumlar olabilir” diye konuştu.

GİK LİSTESİNE TEKRAR TEKRAR BAKSINLAR
İYİ Parti’de son yapılan kongre sonrası merkez sağın tasfiye edildiğine yönelik soruya Kırkpınar, “Merkez sağın ya da parti kanadına yönelik bir tasfiye kabul etmem. GİK’te merkez sağdan gelenek var. İYİ Parti’de yer alan Türkiye’de her bir vatandaşı kucaklayacak vizyon ve misyona sahibiz. Bir daha bir daha listeye baksınlar. Herkesin dilinin yandığı, eski partilerinde bu durumdan mustarip olup gelen üyeden oluşan bir partide böyle bir şey olmaz” cevabını verdi.  

AYTUN BEY ‘ACABA BEN NE YAPTIM’ DİYE DÜŞÜNEBİLİR
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın GİK’te girememesiyle ilgili de değerlendirme yapan Kırkpınar, “Aytun Bey çok sevdiğim bir parti büyüğümüzdür. İzmir Milletvekilimizdir. Beyefendidir, tanıdığım en nazik insanlardan biridir. İzmir’de veya Türkiye oy alamamasını irdelemesi gerekiyor. ‘Geçen seçimlerde üçüncü sırada yer aldım. Bu sefer yedekte kaldım. Acaba ben ne yaptım?’ diye iç dünyasında böyle bir değerlendirme yapabilir. Çalışkan bir insan ama teşkilat bazında bir kopukluk var. Bunu kendisi de kabul eder diye düşünüyorum. Biraz daha teşkilata zaman ayırabilir. Aytun Bey’in İzmir teşkilatında ne kadar oy aldığına bakmadım” açıklamasında bulundu.

Sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde yaptığı “Seçildiği ildeki ilçe başkanlık binalarının yerini bilmeyenler yarıştıkları listeden çıkan sonuca saygı duyacaklar” sözlerinin hatırlatılması üzerine  Kırkpınar, “İzmir ile ilgili değil, genel anlamda kullandım. Bulundukları makamda kendi görevlerinde bir sıkıntı olmadığını kendi düşünceliyle kanaat getirmeye çalışıyorlar. Bu başka insanlar tarafından böyle algılanmıyor. Teşkilat olmasa parti olur, olmaz. O zaman teşkilatı iyi bilip değer vereceksiniz. Teşkilat olmasa hiçbir şey olmaz. Teşkilat başkanlarına genelde böyle itamlar olur. Blok listelerde bile teşkilat başkanlarının isimleri üzeri çizilir. 50 yıl önceki Türk insanı yok. Herkes aydınlandı. Tek teşkilat başkanına yüklenerek siyaset yapılmaz” dedi.  

BİR SORUN OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM
GİK’e İzmir’den bir isimin katılmamasının dezavantaj yaratmayacağını kaydeden Kırkpınar şunları söyledi:
“Bizim iki tane milletvekilimiz var. Aytun Bey ve Müsavat Bey… Teşkilatla ilgili bir sorun olduğunda genel merkeze taşıyacaktır. Bir sorun olacağını düşünmüyorum.”

ALGI OPERASYONU
İzmir’de kurucu ilçe başkanları tarafından gönderildiği iddia edilen ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i eleştiren açıklamayla ilgili konuşan Kırkpınar, “Açılmış bir hesaptan böyle bir şey geldiğinde isim yoksa bunun ne anlama geldiğini düşünmek gerekir. Kim olduğunu bilemem ama amaç algı yaratmak. Burada sanki il teşkilatının dışında kurucu üyeler varmış da genel başkana böyle bir hareket başlatıldığı algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Ciddiye almamak lazım. Bu mail adresine mail atıp, bunu kim gönderdiğinin en azından bir isim istemek gerekiyor” açıklamasında bulundu.

SOYER’İ DEĞERLENDİRMEK İÇİN DAHA ZAMANA İHTİYAÇ VAR
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in performansı ile ilgili sorulan soruya ise Kırkpınar şu yanıtı verdi:
“Bir yıl dolmadan pandemi ile karşılaştık. Her belediye bu süreçte kendi üzerine düşen görevi fazla bir şekilde yapmıştır. Hükümet siz yapmayın biz yapalım, belediyelerin bağış hesaplarına el konuldu. İnsanlar can derdine düşmüş durumdalar. İşin içine siyaset sokarak Cumhur veya Millet ittifakı bloğu oluşturmak çok yanlış. Dolayısıyla değerlendirme yapacağımız bir ortam olmadı. Temmuz 1’de yeni normale dönmeye başladık. Burada bir iki finansal konuda harekete geçtiklerini ve ihaleye çıktıklarını duyduk. Bitti diyebileceğimiz bir şey görmedik açıkçası. Ama projeler var, bırakalım yapılsın. Bunları büyük yatırımlar olarak görmemek lazım. Ulaşım, çevre, halk sağlığı, kooperatiflik konusu önemli. Değerlendirmek için biraz daha zaman gerekiyor. Tunç Bey iyi performan gösteriyor demek için erken. Beklemek gerekiyor”

KARŞIYAKA STADINI BELEDİYE YAPSIN
Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın yoğun bir şekilde ilçeye hizmet verdiğini kaydeden Kırkpınar, Tire Stadyum’u belediyeye büyük bir yük olduğunu söyledi. Kırkpınar, “Salih Bey hizmet için elinden geleni yapıyor. Borç var ama bunlar ödenir. Mesela bir stadyum talihsizliği var. Bir ilçeye 15 bin kişilik bir stadyum yapılması büyük bir şanstır, bir yandan da talihsizliktir. Kullanım oranı çok düşük. Bakım maliyeti çok fazla. Bu bir kıymet ama orada değil de Karşıyaka’da olsaydı çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Karşıyaka tatsızlıktan yakınıyor. Geçen sene gündeme bu konuyu ben getirmiştim. Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Kerem Ali Bey ‘bu konu için birkaç gün sonra gelişme olacak’ demişti ama hala aynı şekilde duruyor. Cemil Bey’in (Karşıyaka Belediye Başkanı) çağrısını çok doğru bir çağrı. Başkan o stadı yapar” diye konuştu.

BELEDİYE ALINAN İYİ PARTİLİLER BİR OTOBÜSÜ DOLDURMAZ
İzmir Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin İYİ Partili üyeleri işe alma konusunda yeterli olmadığına vurgu yapan Kırkpınar, “Ben yerel seçimlerde ittifak yaptık, bu nedenle bizden adam alın demem ama karşılanabilir ve makulse karşılanmasını bekleriz. Şuna işe alınan işçi sayısı, bir belediye otobüsünü doldurmaz. Bazı ilçe başkanları ikişer üçer kişi aldı. Bu sayı kaç deresiniz, o da 20’yi geçmez. Hassas bir konu ama isteyen el değiliz. Bir şey talep ettik. Belli süreden sonra bunu bir daha dile getirmem” dedi.  

SONRA PİŞMAN OLURUZ AMA İŞ İŞTEN GEÇER
İnciraltı planlama konusunda yeşil alana vurgu yapan alanın imara açılmaması gerektiğini belirtti. Kırkpınar, “Buradaki mülk sahipleri, şehrin oksijen depoları vardır. İnciraltı bu alanlardan bir tanesidir. Center Park ile ilgili bir açıklama yapmıştım. Eğer burada 70-80 kat yapılaşma olacaksa hiç yapılmasın. Düğün salonu, kafeler bulunuyor. Bunlar nereye gidecek. Ama şöyle yapılabilir; kamu ortaklı bir şirket kurulur. Center Park, gibi benzer bir alan yapılabilir. Böylece mülk sahiplerinin aileleri de onurlandırılır. Böyle bir alan kazandırırsa, yeşilden mahrum olmayız, hem derli toplu hem de mülk sahibi mağdur olmaz. Sağlık turizmi de olur. Bu plan üzerinde kafa yoranların ‘gökdelen değil de 6 kat olsun’ diyen arkadaşların iyi düşünmesi gerekiyor. Bu alanın imara açılmaması gerekiyor. Sonra pişman oluyoruz ama iş işten geçiyor” diye konuştu.

 
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SALİH TANALI 9 ay önce

Başkan Allah aşkına İnciraltı imara açılmasın diyorsun, Central park diyorsun, sağlık turizmi de olur diyorsun. Toprak sahibi mağdur olmasın diyorsun.. Hiç gelip buradaki izmirli aileleri dinledin mi? Meral hn. başkanlık seçiminde İzmir için vaadlerinde İnciraltı sağlık turizmi odaklı planlansın vardı.. Pess

Avatar
İsmail Yıldız 9 ay önce

Sayın Kırkpınar'ın İnciraltı'nı takip etmediği her halinden belli..
Lütfen İnciraltı Bahçelerarası'na bir uğrasın ve gerçekleri görsün..
İl başkanlarının İnciraltı'ndaki kafe, mangalcı ve düğün salonlarının, büfelerin vs vs heosi ruhsatsız, kaçak ve onları yıkmayanlarda aslından yıllardır görev suçu işliyor Kanımca..
Arazilerin yüzde 97si ÖZEL MÜLKTÜR.!
Kanun dışı davranmayan yüzlerce aile kendi mülküne kaçak, ruhsatsız işler yapmak istememektedir..!
Bu nedenle giderek mezbelelik olmaya doğru giden bu alanın bir an önce planlanmasını istemeleri..
Üç kuşak önce tarım yaptıkları, ancak bu gün artık tarımın imkânsız hale geldiği topraklarında büyük tekellere yutulmadan plan istemeleri elbette ki bhaklarıdır..
Üstelik gökdelen arzuları kesinlikle yoktur..
Ayrıca, topraklarının % 40 hğbi yüksek bir oranı kamuya bırakmaya da razıdırlar..
Kent ormanının üç katı..!!

Avatar
Bir İyı 9 ay önce

Baskanim ise alimi dile getirmem dersen kuskunluk yaratirsin tabanda Tunceliden belediyeye adam tasiyorlar yakin cevreniz alindi nasilsa diyemi boyle konusuluyor diye merak etmiyor degilim dogrusu

Avatar
Rıza 9 ay önce

Küçük MHP den inciler

Avatar
Musa 9 ay önce

Attım çınar geldiği yere gitsin

banner226