DSP'den istifa edip CHP'ye geçtiler... Yücel: Türkiye'yi kurtarmak için doğru adres CHP
banner196

Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Demokratik Sol Parti önceki dönem İzmir İl Başkanı Ramazan Solmaz ve, Buca eski İlçe Başkanı Mehmet Toprak, Bornova eski ilçe başkanı Ahmet Coşkun ve Menderes eski İlçe Başkanı İbrahim Ünlübaş toplu olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçti. CHP İzmir İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen rozet takma törenine İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Atilla Sertel, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, ilçe başkanları Ertürk Çapın, Hacer Taş Gültepe, Ahmet İşler ve çok sayıda partili katıldı.

"BASKI ALTINA ALMAYA ÇALIŞIYORLAR"
Yeni üyelere rozetlerini takan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "Cumhuriyet Halk Partisi 100. yaşına doğru ilerlerken, bugün ülkesini seven, adalete, özgürlüğe ve cumhuriyete inanan, 20 yıllık zulüm, yokluk ve baskı iktidarından kurtulmak isteyen herkesin umudu ve adresi olmaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece, aydınlık geleceğe, güçlü cumhuriyete ve sosyal demokrasiye olan inanç ve umut hep var olacaktır. İşte bu umut ve halkımızla olan güçlü bağımız sayesinde, kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyet değerlerini yükseltecek, ekonomik refahı sağlayacak, hayatın her alanına demokrasiyi ve özgürlüğü getirecek Millet iktidarımızı kurmak için sadece gün sayıyoruz. Milletin iktidarı yaklaştıkça, zorbalığı, kibiri ve kini ile artık ülkeyi yangın yerine çevirmekten çekinmeyen saray iktidarı, ülkemizi, halkımızı ve partimizi daha da baskı altına almaya çalışmakta" dedi.

Başkan Deniz Yücel açıklamasını şöyle sürdürdü:

"ATATÜRK'ÜN PARTİSİYİZ"

Bu, saray ve saltanat meraklıları, zannetmekte ki, hukuk tanımayan davranışları arttıkça, bizler geri adım atacağız, susacağız veya teslim olacağız. Oysa büyük bir yanılgı içerisindeler. Biraz tarihten ders almış olsalardı, Bizim yedi düveli dize getirmiş bir liderin, Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi, İhanet içinde olan saraya ve onun yandaşlarına boyun eğmeyenlerin torunları, düşmanla işbirliği içinde vatanı yağmalamaya çalışan hainlerin ve yandaşlarının, en büyük korkusu olan Kuvayı Milliyeciler olduğumuzu anlarlardı. Bugün iktidar olan zihniyet ve o zihniyetin baş temsilcisi tek adam, hem saltanatını hem de iktidarını kaybedeceğini anladığı günden bugüne, ekonomik ​krizi, hayat pahalılığını, işsizliği ve bir çok sorunu konuşturmamak için toplumda kamplaşma ve kutuplaştırma yaratarak, ülkede kaos çıkararak, fiilen bitmiş ve tükenmiş iktidarını kurtarma derdinde. İşte bu kaos planlarının ve kindarlık duygularının esiri olanların son oyunu, yargıya kurulan baskı üzerinden Türkiye’yi karıştırmaktır. Bu oyunu önce Gezi davasının hukuksuz mahkumiyet kararları, ardından da CHP İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen haksız, zorlama ve talimata dayalı mahkeme kararında görüyoruz.

KAFTANCIOĞLU ÇIKIŞI "HANGİ MAHKEMEDE YARGILANDI"
Bir dava düşünün, önce beraat ediyorsunuz, sonra karar üst mahkeme tarafından bozuluyor, bu arada heyet değişiyor ve tabii hakim / doğal hakim ilkesine aykırı bir şekilde seçilmiş ve talimatlandırılmış hakimlerin olduğu bir yargılamada, bu sefer müebbet hapis cezası ile cezalandırılıyorsunuz. Bir dava düşünün, 9 sene önce attığınız tweetler nedeniyle açılan bir dava, ama ne zaman? İstanbul İl başkanı seçildikten 2 gün sonra hakkınızda açılan soruşturmayla. Hangi Mahkemede yargılandı? İstanbul 37. Ağır Ceza mahkemesi. Yine seçilmiş bir mahkeme. Yine doğal hakim ilkesine aykırı bir şekilde oluşturulmuş bir heyet. Bu kararlarla, bizleri ve dostlarımızı sindireceklerini, bölebileceklerini sananlar, bu kararlar sonrasında safları daha da sıklaştırdığımızın  farkında bile değiller.

"ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜYÜZ"
İşte bugün, Türkiye’de AKP iktidarının sergilediği, cumhuriyetimize ve halkımıza yakışmayan yönetim şeklinden, adaletsizlikten, hukuksuzluktan ve sömürüden bu ülkeyi kurtarmak için, CHP’nin verdiği mücadeleye yeni neferler, yeni yol arkadaşları katılıyor. Bugünkü hukuk tanımayan, demokrasiden nasibini almamış iktidardan kurtulmak için, halkın iktidarını kurmak için, bu ülkeyi kurtaran ve kuranların emanetine sahip çıkmak için en doğru adresin Cumhuriyet Halk Partisi olduğuna inanan çok kıymetli isimler partimize katılıyor. Partimizin Genel Başkanlığını yapmış, Onurlu, Halkın Karaoğlan’ı ve gerçek bir Lider olan Bülent Ecevit’in ilkeleriyle siyaset yapmış, o ilkelerle AKP’ye karşı mücadele vermiş olan, Böylesine cumhuriyete, demokrasiye ve adalete adanmış bir geçmişe sahip, birbirinden kıymetli isimleri partimizde görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. 20 Yıllık baskı, zulüm ve dikta iktidarına son vermek için aramıza katılan tüm değerli isimlere mücadelemize verecekleri destek için şimdiden teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütümüzün, bugün aramıza katılan isimlerle birlikte; şimdi daha güçlü olduğuna inancımla, yeni yol arkadaşlarıma evinize hoş geldiniz diyorum.

SERTEL, "İKTİDAR OLACAĞIZ"
Törende konuşan Atila Sertel, Canan Kaftancıoğlu için Yargıtay'ın verdiği ceza kapsamında konuştu. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yasağını kaldırdığını kaydederek, "Yargıtayda yıllarca bekleyen dosyalar dururken Türkiye'yi karıştırmak isteyen Türkiye'de yoksulluğu, hayat pahalılığını yaratanlar istiyorlar ki bu hayat pahalılığı, bu zulüm konuşulmasın. İstiyorlar ki karşıtlık politikası üzerinden koltuklarını korusunlar. Bizim içimizde hiçbir arkadaşımızın makam kaygısı, rant, çıkar, kişisel beklenti ve siyasetten zengin olma düşüncesi yoktur. Çünkü biz CHP'yiz, herkesin eşit, özgür, adil, herkesin birbirine saygılı olduğu Türkiye için yola çıktık. Makam değil vatan kaygısıyla hareket ediyoruz. Kaftancıoğlu İstanbul seçimlerinin önemli bir kurmayıdır, seçimlerin kazanılmasında etkisi büyüktür. Tek adam, İstanbul'u kaybetmenin telaşıyla Kaftancıoğlu'nun cezalandırılmasını sağlamıştır. Cezalandırma itibarı kaybettirme anlamında düşünülse de o Türk toplumu tarafından kucaklanan, unutulmayacak siyasetçiler arasına girmiştir. Umudu karartmak istediler. Hiç kimse bizim umudumuzu karartamaz, biz iktidar olacağız" diye konuştu.

BAYIR, "YAŞASIN DEMOKRASİ
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ise, "20 yıldır bu ülkenin tek adam rejimiyle yönetilmesine karşı adaletten, özgürlükten yana olanlar tek çatı altında toplanıyorlar. Bu çatı CHP çatısı. 84 vilayette, sandıkta bir araya getirdiğimiz oylarımızı açık bir mücadele ile de ortaya koymamız gerektiğini belirten arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Yaşasın demokrasi, yaşasın adalet, yaşasın özgürlük, yaşasın CHP" ifadelerini kullandı.

SOLMAZ, "CHP BİZİM EVİMİZ"
CHP'nin çiçeği burnunda üyesi Ramazan Solmaz ise, "Bugün hep beraber siyaset yapma olanağını bize sağladığınız için teşekkür ediyorum. İstanbul'da yapılan adaletsiz yapıların bir an önce bitmesi için biz bu çatının altında birleşme kararı aldık. Ben ve arkadaşlarım siyaseti CHP'de öğrendik, burası bizim evimiz, biz Atatürk'ü, İnönüyü ve Ecevitleri sevdik, sevmeye de devam edeceğiz Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaoğlu önderliğinde. Hiçbir arkadaşım bir makam için adım atmış değil. Yapılan her türlü hukuksuzluk, tapularının tek tek satıldığı bu saray yönetimine dur demek için buradayız. Ben Ecevit yaşasaydı, bugün bu 6'lı masa kurulduysa Kılıçdaroğlu önderliğinde, DSP'nin de hiçbir beklenti düşünmeden o masanın en başında olmasını isterim, derdi. Biz onu sağlayamadığımız için buradayız. Şu an burada olmayan arkadaşlarımızın da gönlünde yatıyor burası. Biz başka partiye gitmiyoruz, evimize geliyoruz. Ben daha katılımların da olacağını düşünüyorum. Biz kefenimizle sahaya çıktık demeyiz, biz il başkanımın cübbesi gibi cepsiz çıkar, vatan için siyaset yaparız. Bu ülkenin bir an önce sandığa giderek sandıkta mücadelemizi hep beraber vermek için partiye katıldık. Rahmetli Ecevit partinin başında olsaydı, 'Hepiniz o masanın etrafında toplanacaksınız' derdi. Her şey çok güzel olacak denilmişti, her şey çok daha güzel olacak" dedi.

"MÜCADELEMİZİ VERCEĞİZ"
Solmaz, neden 2 değil 3 ilçe başkanının katıldığına yönelik soruyu da yanıtlayarak, "Bu arkadaşlarımızın hepsi istifa etti fakat siyasette bazı kararları vermek biraz zordur, Dinlenme arzusu olabilir, zaman içinde o arkadaşlarımız ve diğer arkadaşlarımız da katılım sağlayacaktır. Biz siyasete buradan başladık, rahmetli Genel Başkanımız Bülent Ecevit'i de burada sevdik. Sayın Tacettin Bayır vekilim, Sayın İl Başkanım Deniz Yücel, burada siyaset yapmamıza onay veren Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu vesile olmuştur. Birçok arkadaşımıza birçok partiden ekipler geldi, iktidar dahil. Biz CHP çatısı altında siyasete başladık, daha sonra DSP'de görev aldık. Sayın Genel Başkanımızın söylediği gibi artık helalleşme dönemi. Bu iktidarın bir an önce sandığa gömülmesi için CHP'de olmamız gerektiğini hepimiz bildiğimiz için buradayız. Hak hukuk adalet için mücadelemizi

Anahtar Kelimeler:
ChpDSPTransferIzmir
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.