AK Partili Avcı’dan Başkan Erdoğan’a:  ‘Eş-dostu belediyeye doldurdu’
banner196

AK Parti Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ve yönetiminin göreve geldikten sonra, ilk 18 ayını değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Son dönemde yaşanan hizmetlerin aksamasını Belediye Başkan’ı İlkay Girgin Erdoğan’ın pandemiye bağlayıp, bu yüzden belediye gelirlerindeki düşüşü göstermesinin büyük bir aldatmaca olduğunu belirten Başkan Avcı, ‘’Belediye Meclisi denetim komisyonunda incelenen hesaplar, aslında gerçek sebebin lüzumsuz giderlerin artık üstesinden gelinemez boyuta ulaştığı üzerinde yoğunlaşmaktadır. Buna örnek olarak, belediyeye ve belediyeye bağlı şirketlere siyasi saiklerle ve ihtiyaç fazlası personel alımı, binek araba alımı gibi lüzumsuz harcamalar ve basında yer alabilmek için festival tertip edip, sanatçılara verilen astronomik ücretler ile organize edilen medyatik faaliyetler sayılabilir. Hazırlanan 2021 bütçesinde, mali açıkların belediyeye ait taşınmazların satışı ile kapatılması öngörülmüştür. Bütçe tartışmalarında parti grubumuz, mevcut anlayışın değiştirilmemesi halinde, belediyenin bırakınız hizmet sağlayamamasını, borç batağına düşeceğini, üstüne basa basa söylemiştir’’ dedi.

YAPTIKLARI YANLIŞLIKLARI BİZ DAVA ETTİK, DAVA SONUÇLANMADAN KENDİLERİ DÜZELTTİ
Karaburun’un çıkarları doğrultusunda AK Parti meclis üyelerinin oyunu kullandığının altını çizen AK Parti Karaburun ilçe Başkanı Adem Avcı, ‘’Mecliste oy çokluğu ile çıkartılmaya çalışılan kararlara karşı parti grubumuz, meclis görüşmelerinde gerekli itiraz ve açıklamaları yapmakta, yanlış kararlar alındığında da bunu idare mahkemesinde iptal davasına konu yapmaktadır. Mesela, belediye başkanına meclis kararıyla bağlı şirket üzerinden maaş bağlanması ile ilgili, belediyeye ait bir kısım taşınmazlar ile işletme haklarının bağlı şirkete devri ile ilgili, belediye başkanına bankalardan kredi çekebilmesi için alınan meclis kararı ile ilgili olarak, tarafımızca yapılan başvurular sonucu davalar açılmıştır. İlginç olan şudur ki belediye idaresi, bu davalar açılınca ve sonuçlanmasını beklemeden, hatalı kararları yeni bir meclis kararı ile düzeltme eğilimindedir.’’ dedi.

İLK İCRAATİ YEĞENLERİNİ YÜKSEK MAAŞLA İŞE ALMAK OLDU, AMA KONU ŞUANDA SAVCILIKTA
Karaburun halkı için her işin takipçi olduklarını belirten AK Parti İlçe Başkanı Adem Avcı, ‘’Belediye başkanının göreve gelir gelmez yaptığı bazı usulsüzlükler, Karaburun Cumhuriyet Başsavcılığı’na taşınmış, bakanlıktan gelen iki muhakkikin verdiği rapor doğrultusunda hakkında lüzumu muhakeme kararı verilmiş ve bu karar da yargı yolları tükenerek kesinleşmiştir. Savcılık hali hazırda iddianame hazırlamaktadır. Bunlardan biri Başkan İlkay Girgin Erdoğan, göreve gelir gelmez yeğenlerini ve yanında çalışan personeli belediyeye alıp müdür yapması ve yüksek ücret maaş ödemesidir. Ağızlarını her açtıklarında, ‘eş-dostu işe alıyorsunuz’ edebiyatı yapan kişilerin, ilk icraatlerinin kendi akrabalarını işe almasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Diğeri ise ilçe merkezinde gece pazarı tezgahlarının önceki yıllarda olduğu gibi ihale yoluyla kiraya verilmesi için Belediye Encümenince karar alındığı, ancak Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan tarafından geçerli sebep gösterilmeden ihale kararı iptal edilerek, ihalesiz kiraya vermiştir. Biz, ilçemiz için atılan her adımın takipçisi olup, hesap soramaya devam edeceğiz’’ dedi.

YÖNETİMDE OLMASI GEREKEN ŞEFFAFLIK ANLAYIŞINDAN ESER YOK
Mevcut Belediye Başkanın ve yönetiminin mahalli hizmetlerin muntazaman yürütülmesinden gittikçe uzaklaştığını belirten Başkan Avcı, ‘’Bu dönemin ilçemiz için kayıp bir 5 yıl olduğu kamuoyunun dilindedir. Diğer yandan, genel olarak Belediye Başkanı Erdoğan’ın gerek belediye personeli, gerekse belediye ile ilişkisi olan halka karşı; hırçın bir tavır sergilediği, benmerkezci davranışları ve astlarına insiyatif tanımaması gibi olaylar, kendi partisi de dahil olmak üzere herkesçe eleştiri konusudur. Ayrıca yönetimde olması gereken şeffaflık anlayışından eser olmadığı herkesçe bilinen bir gerçektir. Yörenin ihtiyaçları, sevk ve idaresi ile konuların belediye meclisine getirmek yerine, sadece kanunun belediye meclisinden karar almasını emrettiği hususlar hariç, meclis gündemine hiçbir husus girmemekte, ancak parti grubumuzun soru önergeleri ile meclis canlanmaktadır. ‘’ dedi.

ŞUANA KADAR İLÇEYE KATKISI OLMADI, KALAN SÜREDE OLMAYACAĞI AŞİKARDIR
Belediye Başkanı’nın seçim zamanı ve göreve geldikten sonra söylemlerinden uzak tavırlar sergilediğini belirten Başkan Avcı, ‘’Seçim zamanı verdiği vaatlerde bile, ilçemizin gelişmesine katkı koyacak kısıtlı vaatleri vardı. Yerine getirilebilecek vaatler bile şuana kadar bir gelişme olmadı. ‘İlçemizi sağlık turizmi merkezi haline getireceğiz’ dedi, ortada bir şey yok. ‘Kreş ve etüt merkezleri açacağız’ dedi, hak getire. ‘Ekolojik tarımla adımızı duyuracağız’ dedi, yok. ‘İlçenin 20 yıllık stratejik planını hazırlayacağım’ dedi, daha önümüzdeki yıl ne yapacağını bile bilmiyor. ‘Karaburun halkını karar sürecine dâhil edeceğiz. Hep birlikte konuşacağız. Bölgeyi ortak akılla yöneteceğiz. Kararlar mecliste alınacak, ama öncesinde halk toplantıları yapacağız. Belediyeyi asla bir CEO gibi yönetmeyeceğim’ dedi, gelir gelmez kendini şirket müdür yaptı. Görüldüğü üzere, Karaburun’un 18 ayı heba olmuştur, 2024 yılına kadar geçecek sürede heba olacağı aşikardır’’ dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.