GÜNDEME BAKIŞ- MGM (Meteroloji Genel Müdürlüğü)'den elde edilen son tahmin verilerine göre İzmir haftaya sağanak yağış ile başlayacak.  Gün içerisinde hava sıcaklığının en yüksek 21 en düşük 14 olması beklenirken sabah saatlerinden itibaren etkili olması beklenen gök gürültülü sağanak yağışın gün boyu devam edeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Erken Uyarı Merkezi, kenti etkisi altına alması beklenen sağanak yağıştan kaynaklı olarak vatandaşların sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Olumsuz hava koşullarının deniz ulaşımında da aksamalara neden olacağı tahmin edilmekte.

P-2

SICAKLIKLAR YÜKSELİYOR

İzmir haftanın ilk günü olan Pazartesi'ye yağmurlu başlarken ilerleyen günlerde kentte parçalı bulutlu yer yer güneşli havanın etkili olacağı tahmin edilmekte. Fakat Perşembe günü MGM'nin hava tahmini raporuna göre tekrar bir gök gürültülü yağışın hakim olacağı İzmir'de vatandaşların olumsuz hava koşullarının neden olabileceği durumlara karşı dikkatli olunması gerektiği yönünde uyarı geçildi. Yeni haftanın geneline baktığımızda parçalı bukutlu bir havanın hakim olacağı tahmin edilirken hava sıcaklığında en yüksek 24 en düşük 9 derecelerin görülmesi bekleniyor.

5-89