GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne transferinin ardından Gökçe’den boşalan koltuk boş kaldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevini ise dönüşümlü olarak vekaleten Genel sekreter yardımcıları Suphi Şahin ve Barış Karcı yürütüyor. 

CABA’YA TEKLİF EDİLMİŞTİ

Soyer’in geçtiğimiz aylarda Sayıştay Denetçisi Cengiz Caba’ya teklif götürdüğü iddia edilmiş ancak sürece ilişkin bir gelişme yaşanmamıştı. 

SOYER UYGUN İSMİN ARANDIĞINI SÖYLEMİŞTİ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer geçtiğimiz günlerde GÜNDEME BAKIŞ’a yaptığı açıklamada göreve uygun bir isim bulunamadığını, bulunana kadar genel sekreterlik makamındaki görevlerin vekaleten yürütüleceğini, uygun birisinin bulunması halinde ise makamın emanet edileceğini kaydetmişti. 

BÜYÜKŞEHİR'DEN AÇIKLAMA: BÖYLER BİR ŞEY YOK!

Süreçte flaş bir gelişme yaşandı. Kulislere  Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler ile Genel Sekreterlik makamı için ismi konuşulmaya başlandı. Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, böyle bir durumun söz konusu olmadığını net bir şekilde ifade etti.