Özelleştirme İdaresi Bakanlığının imar planlarını değiştirdikten sonra satışa çıkardığı Urla Kalabak'taki iki arsaya gelen rekor teklifin ardından dün Ankara’da pazarlık masasına oturuldu.

Urla’daki araziye önce imar sonra satış... Almak için sıraya girdiler! Urla’daki araziye önce imar sonra satış... Almak için sıraya girdiler!

Arsalardan 4706 ada 3 parsel numaralı, 20 bin 310 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ve üzerinde yer alan yapıların (bir bütün halinde) özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklif 2 milyar 320 milyon Türk Lirası bedelle Ankara merkezli Gamador İnşaat Anonim Şirketi tarafından verildi. Bu arsada en yüksek ikinci teklifi sunan katılımcı ise, İzmirli iş insanlarının olşturduğu Urla Ortak Girişim Grubu oldu.

3 Urla Arsa Imar1-1

TANINMIŞ İŞ İNSANLARI KURDU

Efrahim Çekiç, Mustafa Karabağlı, Ali Osman Enç ve Salih Acar gibi İzmirli tanınmış iş insanlarının yer aldığı Urla Ortak Girişim Grubu, 20.3 dönümlük arsayı alamasa da diğerini almayı başardı.  Kalabak Mahallesi, 4539 ada 1 parsel numaralı, 3 bin 969 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 4’te 3 hissesinin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklif 362 milyon Türk Lirası ile Urla Ortak Girişim Grubu verdi.

Erhangulenc.com’un görüştüğü Urla Ortak Girişim Grubu üyeleri, bu arsaya rezidans ve sosyal tesis inşaatı yapmayı düşündüklerini açıkladı.

GAMADOR DÜN DE 7.5 MİLYAR VERMİŞTİ

İzmir’deki 20.3 dönümlük arsayı alan Murat Karaarslan’ın yönetim kurulu başkan olduğu Ankaralı Gamador inşaat dün yine ÖİB'in satışa çıkardığı Ankara’daki değerli arsaların satışında en yüksek teklifi 7.5 milyar lira ile vermişti. Böylece şirketin iki günde ÖİB’ten aldığı arsalar için verdiği teklif 10 milyar lira civarında oldu.