Reşitliğe adım atan Suri Cruise'un, ABD'nin Pittsburgh şehrindeki prestijli Carnegie Mellon Üniversitesi'ne kabul edildiği öğrenildi.

Genç kız, yeni üniversitesini TikTok'ta giydiği bir sweatshirt ile duyurdu. Kaynaklara göre annesi ona başvurularında yardımcı olmasına rağmen, çok daha ünlü olan babasının kendisini yetiştirmede hiçbir rol üstlenmediği Suri, üniversite için "nepo baby" imkanlarından yararlanmadı.

Suri'nin moda eğitimi alacağı öğrenildi. Küçük yaşlardan beri şık kıyafetleriyle dikkat çeken genç kızın 5 milyon dolar değerinde bir gardıroba sahip olduğu iddia ediliyor.

Aileye yakın bir kaynak, "O akıllı bir kız ve çok zeki, olgun bir genç kadına dönüşüyor. Çok yakın ve sadık bir arkadaş grubu var ve nereden geldiğini tam olarak biliyor." dedi.

Ancak 45 yaşındaki Holmes'un, kızının başarısından dolayı gurur duysa bile kaynaklar, küçük kızını üniversiteye gönderme düşüncesinin kendisini sıkıntıya soktuğunu söylüyor. Geçenlerde Daily Mail'e konuşan bir kaynak, "Katie onunla büyük gurur duyuyor ama aynı zamanda aşırı korumacı da." dedi.

2006-2012 yılları arasında evli kalan Tom Cruise ve Katie Holmes, ünlü aktörün Scientology Kilisesi'ne olan bağlılığı sebebiyle yollarını ayırmıştı. Çiftin tek çocuğu olan Suri'ye, Cruise, 18 yaşına gelene kadar yılda 400.000 dolar ödemeyi kabul etti ve üniversite harçlarını da ödemeye devam edeceği öğrenildi.

Anlaşmanın şartlarına göre, kızının hayatında fiziksel olarak yok olsa da sağlık, diş, sigorta, eğitim, üniversite ve diğer ders dışı masraflarını da karşılamaya devam edecek.