Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığı, İzmir Kitap Fuarı'ndaki yerini aldı. İl Ocak Başkanı Soner Erkan Yıldız, standa ilginin yoğun olduğunu kaydederek, "Bütün Türk Milleti'nin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimler kutluyorum" dedi. 

"YERLİ VE MİLLİ YAZARLARIMIZIN KİTAPLARINI TAKDİM EDİYORUZ"

Stantta yer alan kitap ve dijital eğitim araçlarına ilişkin bilgi veren Yıldız, şu açıklamalarda bulundu:
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığı olarak, bu sene İzmir Kitap Fuarı'nda biz de standımızı açtık. Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım Beyefendi'nin emir ve talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı vatandaşlarımıza sunmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda yerli ve milli olan yazarlarımızın kitaplarını da burada vatandaşlarımıza takdim ediyoruz. 


"STANDIMIZA İLGİ ÇOK YOĞUN"
Uzun zamandır açmadığımız bir stanttı. Bu sene açtığımızda ciddi bir ilgi olduğunu gördük. Vatandaşlarımızdan özellikle Ülkü Ocakları Genel Merkezi'miz tarafından hazırlanmış olan ODAK 2023, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı UOUZEM ve Türk Dünyası kitaplarına karşı ilgili olduğunu gördük. Bu da bize umut veriyor, bizi sevindiriyor.


"UOUZEM'İN RAKİBİ YOK"
Pandemiden sonra dijitalleşen hayatta Ülkü Ocakları da teknolojik hamleleriyle öğrencilerimize, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize dijital çalışmalar hayata geçirdi. Gençlerimizin üniversite sınavlarına hazırlanmasına ve derslerine yardımcı olabilmek için tamamı Milli Eğitim Bakanlığı'mızın müfredatlarına uygun ve tamamı profesyonel öğretmenler tarafından hazırlanmış ders videoları, soru çözümleri, deneme sınavları ve veli takip sisteminin olduğu  programımız var. Dijital bir dershane diyebiliriz ve rakibi yok.

"ODAK 2023'LE OKUMA VE ANLAMAYI HIZLANDIRIYORUZ"

Diğer bir çalışmamız da ODAK 2023 deneysel olarak başarısı ispatlanmış, okuma ve okuduğunu anlama kapasitesini artıran bir çalışmamız. Bu da yine dijital bir çalışma. Bir kartımız var, bu kartımızın arkasında şifremiz bulunuyor. Bu şifre ile bilgisayar, tablet ve telefondan giriş yapılıyor, hem hızlı okumamızı hem de okuduğumuzu anlamamızı geliştiriyoruz. Hem de oyunlarımız var. Öğrencilerimizin üniversiteye girmesi için bizim bu uygulamalarımız yeterli.

"TÜRK BÜYÜKLERİ OKUMA SERİMİZ VAR"

Standımızda Türk Büyükleri okuma serisi var. Bunu da dijital platforma taşıdık. Burada kartlarımız var, içinde barkod ve seri numarası var. Yine ailelerimiz güvenle, tamamen yerli ve milli olan bu okuma serilerini Ülkü Ocakları standımızdan ve ilçe başkanlıklarımızdan alabilirler.


"KENDİ DOMATES VE ÇİLEĞİMİZİ KENDİMİZ YETİŞTİRİYORUZ"

Çilek ve domates tohumlarımız, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım Beyefendi'nin sürdürülebilir tarım projesiyle alakalı yapmış olduğu çalışmalarımız. Bunun içinde çilek tohumlarımız, saksımız ve yeterli miktarda toprağımız var. Çocuklarımıza atölye çalışmaları yaptırıyoruz. Toprakla haşır neşir etmeye çalışıyoruz ve kendi ürünlerini kendilerinin yetiştirmesini sağlıyoruz. En önemlisi de sorumluluk bilincinin geliştirilmesi açısından çok önemli bir çalışma. Şu anda elimizde domates ve çilek tohumlarımız var.


"MANGALA OYUNUMUZ VAR"
Yine standımızda Ülkü Ocaklarımızın çıkarttığı aylık dergilerimiz var. Bu dergilerimizi zaten birçok noktaya ulaştırıyoruz, standımızda da tanıtımını yapıyoruz. Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılına ithafen çalıştığımız tasarım defterlerimiz var. Bunu da vatandaşlarımıza takdim ediyoruz. Yeni nesil eğitici çocuk mangala oyunumuz var. Bunun içinde boyama kutumuz ve boyalarımız var. Çocuklarımız Türk Bayrağı'nı ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü kendileri boyayarak, renklendirerek kendi duvarlarına asabiliyorlar.


"GENÇLERİMİZ OKUSUN VE KENDİNİ GELİŞTİRSİN"
Tüm Türk Gençlerimize devamlı okumalarını, devamlı kendilerini geliştirmelerini ve çağlar üzerine çıkmamız gerektiğini söylüyorum. Herkesi de İzmir Kitap Fuarı'na gelerek, Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığımızın standını ziyaret etmeye davet ediyorum.