Süper Kupa skandalı sonrası gözlerin çevrildiği Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), yarınki toplantısında ‘istifayı’ masaya yatırması beklenirken spor yorumcusu Rıdvan ilmen; kulislerde konuşulan değişikliği açıkladı.

YABANCI SAYISI DEĞİŞİYOR

Dilmen’in TV8.5’ta dile getirdiği değişikliklere göre yeni sezonda takımlardaki yabancı futbolcu sayısı 14’ten 12’ye düşürülecek. 8+3 ise kaldırılacak.

Dilmen yorumunda, "Yabancıyla ilgili düşündükleri, kulüplerin de muhtemelen okeyledikleri bence çok sağlıklı bir karar. 12 yabancı, 30 kişilik kadro 26 kişi olacak ama 12 yabancı. İster 11 tane oynat, ister 5 tane oynat. Bence ekonomik olarak da fena değil. 21 yaş altı 3 tane yerli alabilirsiniz 26'ya ek olarak da..." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE KUPASI'NDA FORMAT DEĞİŞİYOR

Rıdvan Dilmen, TFF’nin Türkiye Kupası’nda da formatı değiştireceğini ileri sürdü. Buna göre; alt liglerden gelen takımlar eleme ve play-off’u geçtikten sonra Süper Lig’deki kulüplerle birlikte 4’erli 6 gruba ayrılacak. İlk ikiler çeyrek finalde eşleşecek. Yarı final ve finaller de tek maç olacak.

Süper Lig için gündeme gelen play-off için konuşan Dilmen, "Play-off askıya alınmış" ifadelerini kullandı.