Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu AK Parti'yi ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı ve İzBB AK Parti Grup Başkanvekili Hakan Yıldız'ın katıldığı toplantıda, "İzmir'in sorunlarını masaya yatırma" kararı alındı.

Tugay'ın AK Parti ziyaretinde birlik mesajları... "Birbirimizi kırmayacağız, birikimlerimizden faydalanacağız" Tugay'ın AK Parti ziyaretinde birlik mesajları... "Birbirimizi kırmayacağız, birikimlerimizden faydalanacağız"

3 PARTİNİN BAŞKANVEKİLİ ÇALIŞACAK

Alınan karar kapsamında Mayıs ayı içerisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde grubu bulunan AK Parti, CHP ve MHP'nin grup başkanvekilleri bir araya gelerek, İzmir'in çözülmeyi bekleyen meselelerini tartışacak. GÜNDEME BAKIŞ'ın AK Parti kulislerinden edindiği bilgiye göre; sorunların ya da projelerin geldiği ve tıkandığı noktalar, çözümü için yapılması gerekenler tartışılacak ve çözüm noktasında yapılması gerekenler belirlenecek. Ardından bulgular rapor haline getirilerek il başkanlıklarına sunulacak. 

YILDIZ: "RAPOR HAZIRLAYIP İL BAŞKANLIĞIMIZA SUNACAĞIZ"

İzBB AK Parti Grup Başkanvekili Hakan Yıldız, alınan karara ilişkin Günreme Bakış'ın soruları yanıtlayarak, "Büyükşehir'de grubu bulunan partilerin grup başkanvekilleri olarak bir araya geleceğiz. İzmir'in çözüm bekleyen sorunlarını ve tamamlanmayan projelerini konuşacağız. Bunların neden çözülmediğini, nerede tıkandığını, neden tıkandığını tartışacağız. Büyükşehir'in hangi konuda üstüne ne düşüyor, Bakanlıklarımızın hangi konuda üstüne ne düşüyor belirleyeceğiz. Ardından bu çalışmalarımızı raporlaştırarak il başkanlıklarımıza sunacağız. Daha sonra da Cemil Tugay Bey ile İl Başkanımız Bilal Saygılı Bey bir araya gelecek ve bu sorunların çözümü için yol haritasını ortaya koyacak" dedi.