GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay'ın kesin olmayan sonuçlara göre seçimi kazanmasının ardından, İzmirli vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'na akın etti.

Kutlamaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Milletvekili Sevda Ersan Kılıç, Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Behice İşçmenler Yıldız katılım sağladı.

CHP TÜRKİYE'DE BİRİNCİ PARTİ OLDU

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay 'kazandık' diyerek başladığı konuşmasında, " Siz kazandınız, halk kazandı, İzmir kazandı. İnanın bana kaybeden kimse yok. Bu vatanı seven bu millete saygı duyan insanlar kazandı. Bugünden itibaren 5 yıl boyunca hep beraberiz. 2 aydır aranızdayız. İzmir'in her sokağında olmaya çalıştık. Herkesin elini sıkmaya çalıştık. Kadınları, gençleri, emekliyi, emekçiyi, halkımızı unutmadık ve unutmayacağız. Bugün İzmir için yeni bir gün. Yarından itibaren sokakta olacağız, her an yanınızda olacağız. Sorun neredeyse orada olacağız. Türkiye'nin her yerinde CHP birinci parti oldu. 34 yıllık hayalimiz bugün gerçekleşti. Artık Türkiye'nin birinci partisiyiz" dedi.

YIKILACAK BİR İKTİDAR VAR

Ak Parti adayı Hamza Dağ'a yüklenen Tugay, "Cumhuriyetin kenti İzmir, Atatürk'ün kenti İzmir her zaman dimdik ayaktaydı. Birileri kılığıyla kıyafetiyle, reklam kampanyalarıyla, trollerinin algı çalışmalarıyla zannetti ki İzmir'i kandırırız. Biz cumhuriyetçiyiz, biz Atatürkçüyüz. Bu meydanlarda dimdik durmaya devam edeceğiz. CHP yeni kadroları ve genel başkanıyla Türkiye'nin umudu oldu. Bu bir başlangıç. Eskisinden çok daha fazla çalışacağız. Daha az uyuyacağız. Üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Bu millete borcumuzu namus borcu olarak alıyoruz ödemek için yaşamımızın son gününe kadar çalışacağız. Yaşasın İzmir, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti... Bize güvenliğiniz için çok teşekkür ediyorum namusun ve şerefim üzerine söz veriyorum önümüzdeki 5 yıl bu şehrin taşı, toprağı olacağım. Sizlere hizmet etmek için ne gerekirse yapacağım. Bize güveninizi boşa çıkarmayacağız. Şunu biliyoruz, yıkılacak bir iktidar var. Halkına hizmet etmek için bir parti var. Biz o partinin ve Mustafa Kemal Atatürk'ün neferi olmaktan gurur duyuyoruz. Ben size aşığım, ben İzmir'e aşığıyım. Bize oy versin vermesin herkese hizmet edeceğim. Söz veriyorum" ifadelerine yer verdi.