GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, dün mazbatasını aldı. Bugün görevinin ilk gününde önce Cumhuriyet Meydanında Atatürk büstüne çiçek bıraktı. Ardından Kemeraltı'nda bulunan Egemenlik Binası'na giderek, önceki belediye başkanı Tunç Soyer'den görevi teslim aldı. 

Whatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 12.35.36 53951F93

TUGAY: "ÖNEMLİ BİR SORUMLULUĞUN BAŞLANGIÇ GÜNÜ"

Devir teslim törenine Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel, Murat Bakan, Milletvekilleri Ednan Arslan, Sevda Erdan Kılıç katıldı. Çiçeği burnunda İzBB Başkanı Tugay, "Hayatımın en özel ve en güzel günü. Hayati bir sorumluluk. Ne mutlu ki yalnız değiliz. Seçimde başarımız var, bu başarının mimarları var, bu başarı için emek vermiş milyonlarca insan var. Bundan sonrası için çok önemli bir sorumluluğun başlangıç günü. Çok çalışmalıyız. Özellikle örgütümüz, genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz, sandık görevlilerimize, tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Whatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 12.49.56 D4928826

"GEÇİCİ SÜREYLE BU KOLTUKLARDAYIZ"

"Unutmayın bizler sadece bütünün parçasıyız" diyen Tugay, "Bizden beklenen görevi yapmak için geçici süreyle buralardayız. İzmir benim için dünyanın en güzel şehri. Bu şehre hizmet etme fırsatı yakaladık. Bu şehre en güzel şekilde hizmet edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. CHP'ye, şehrimize, Atatürk'e borcumuzu ödeyeceğiz hep beraber. Büyükşehir çalışanlarımızla beraber. Son olarak şunu söyleyeyim; ben değerli başkanıma çok teşekkür ediyorum. 5 yıl içinde hizmet etti şehrimize" ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 12.49.55 B5Ce3477

SOYER: "EN İYİSİNİ YAPMAYA GEYRET ETTİM"

Soyer ise, "Her zaman söylediğim gibi 'Geleceğin dünyası şehirler dünyası olacak'. Bu nedenle Türkiye’nin de yerelden, kentler üzerinden dönüşeceği düşüncesiyle ve daima bu inançla yerelde siyaset yaptım. Popülizm rahatlığına kaçmadan, 10 yıl Seferihisar'da, 5 yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde canla başla çalışarak en iyisini yapmaya gayret ettim. İnandığım o dönüşümün resmini bir gün görebilmek için çok çalıştım. Ve nihayet 31 Mart akşamı Türkiye’nin büyük bölümünün kırmızıya boyandığı, yerelden dönüşümün ilk adımı olan o tabloyu gördüm, ülkece gördük, büyük bir mutlulukla kutladık. Hakimiyetin bir kez daha sadece ve sadece millete ait olduğu Cumhuriyetimizin gücüne güç kattık. Yurttaşlarını aşağılayan, hukukun üstünlüğünü hiçe sayan, farklılıklarımızı kutuplaştıran, demokrasiyi ve Cumhuriyetimizin faziletlerini küçümseyen, insanları sürekli yoksullaştıran bir zihniyet karşısında büyük bir zafer elde ettik. Millet bu gidişe dur dedi. Öncelikle bu büyük zaferi mümkün kılan başta Genel Başkanımız Özgür Özel olmak üzere tüm parti örgütlerine, hayalini bile kurmakta zorlandığımız yerlerde Belediye Başkanlığını kazanan Başkanlarımıza, kampanyalara emek veren tüm partililere teşekkür ediyor ve her birini tüm kalbimle kutluyorum" dedi. 

Soyer şunları kaydetti: 

"KAPIM SONUNA KADAR AÇIK"

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Cemil Tugay’ı ve İlçe Belediye Başkanlarımızı tebrik ediyorum. Görevlerinde başarılar diliyorum. İnanıyorum ki, o da görev süresinin son saatine kadar İzmirlilere hizmet etmeye, sosyal demokrat belediyeciliğin en iyi örneklerini vermeye devam edecektir. Derler ki; Ham isen kırılırsın. Ehil isen eğilirsin. Hiç isen çoğalırsın. Tarihi bir milat yaşıyoruz. Şimdi Türkiye için yeni bir başlangıç yapma vakti Şimdi, unvansız ve sıfatsız, partimizin yalın bir üyesi olarak çalışmak zamanı. Bu büyük başarının, zaferin getirdiği büyük sorumlulukların gereğini yapmak, Hepimiz etten kemikteniz, hepimizin kırgınlıkları, sitemleri, hayal kırıklıkları olabilir. Fakat hamlığı kendime yakıştıramam. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılını inşa etmek için var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Bugüne kadar biriktirdiğim tüm deneyimle, hiçbir karşılık beklemeden ülkem için hizmet etmeye hazırım. Partimizin her kademedeki yöneticilerine, tüm üyelerine ve özellikle belediye başkanlarımıza, bana ihtiyaç duyarlarsa kapım sonuna kadar açıktır. Cemil başkanımızın başarısını bir kez daha kutluyor, İzmir’e ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Başta Büyükşehir Belediyesindeki tüm çalışma arkadaşlarım olmak üzere, 5 yıl boyunca güçlü bir gönül bağı kurduğumuz 4 buçuk milyon İzmirliye sonsuz teşekkür ediyorum"