GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir Büyükşehir Belediye (İzBB ) başkan Adayı Cemil Tugay, Tunç Soyer'in İstanbul'da seçim çalışmasına katılmasıyla başlayan sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tugay, kendisine sitem ettiğini ancak ortada büyük bir problem olmadığını kaydederek, "5 yıl birlikte başkanlık yaptık. Kendisi Büyükşehir ben de Karşıyaka Belediye Başkanıydım. Uyumlu çalıştık. Bu dönemde partimiz yeni bir karar verdi beni aday gösterdi. O günden beri olabildiğince iletişim içinde olmaya çalışıyorum. Kendisini ziyaret de ettim, görüşlerimizi de paylaştık, birkaç defa da telefonda görüştük. Geçenlerde dost ortamında kendisine sitem ettim ama aslında büyük bir problemimiz yok, büyük bir gelim yok. Biz CHP'nin neferleriyiz, CHP'nin kazanmasıdır esas olan. Herkes üstüne düşeni yapacaktır" dedi. 

Soyer'den Özel ve Tugay'a cevap... İki randevuyu da kendisi iptal etti! Soyer'den Özel ve Tugay'a cevap... İki randevuyu da kendisi iptal etti!

Tugay’dan Soyer’e bir sitem daha... Fotoğraf çektirmek istemedi Tugay’dan Soyer’e bir sitem daha... Fotoğraf çektirmek istemedi

"İSTANBUL'U KAZANMAK HEPİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

"Kendisini ziyaret ettim ancak fotoğraf vermek istemedi" açıklamasının sorulması üzerine konuşan Tugay, "İlk ziyaretimde öyle bir şey oldu ve o gün için uygun görmedi kendisi. Daha sonraki görüşmelerimizde olacaktır muhtemelen. Ekrem İmamoğlu Başkanımız partimizin en önemli belediye başkan adaylarından biri, çok başarılı, devam etmesi hepimiz için önemli. Orada çalışmasını yanlış görmüyorum. Ben o günkü sitemimde bizim yanımızda da olsaydı dedim. Bunun da önümüzdeki günlerde gerçekleşeceğinden şüphem yok. Fırsat bulsam ben de İstanbul'a gider çalışırım. İstanbul'u kazanmak hepimiz için çok önemli" ifadelerini kullandı. 

"DEM PARTİ'NİN ADAYI AKTİF ÇALIŞIYOR"

Tugay, DEM Parti'nin İzmir'de aday çıkartmasına yönelik ise, "Her şeyden önce DEM partiyle bir ittifakımız yok. İzmir'de güçlü bir adayları var ve sahada çok aktif çalışıyor. Bu demokratik bir yarış, aday çıkartmalarını saygıyla karşılıyoruz. Biz kendi belediyeciliğimizi anlatarak oy kazanmaya çalışıyoruz, herkesin oyunu almaya çalışıyoruz. Bu bir yerel seçim, farklı dinamikler söz konusu. İzmir'in hassasiyetleri de belli, İzmir'in daha iyi hizmet alması için bizim doğru aday olduğumuzu anlatıyoruz. Belediye başkanı olduktan sonra herkes kimseyi ayırmadan hizmet etmek zorundadır. Kimin hangi siyasi görüşten olduğuna bakılmaz. Ben de bunu yapacağım" dedi.