UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’nde yer alan, pandemi ve depremler nedeniyle 4 yıldır yapılamayan 484'üncü Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'nde kadınlar tarafından özenle hazırlanan 7 ton mesir macunu, Sultan Camii ve kubbelerinden halka dağıtıldı.

Tugay Erdoğdu bilmecesine noktayı koydu... İşte yeni görevi! Tugay Erdoğdu bilmecesine noktayı koydu... İşte yeni görevi!

23 Nisan’da başlayan ve bugün mesir saçım töreni yapılan festival renkli görüntülere sahne oldu.

28.04.2024 F2101E51 B806 4Fda 886D 4E84A9624Cfa

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de katıldığı törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay eşi Öznur Tugay ile geldi. Törende Manisa Valisi Enver Ünlü, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Ak Parti ve MHP Manisa Milletvekilleri, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Manisa’yı, Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, protokol üyeleri, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar yer aldı.

Büyük bir kalabalığın toplandığı alanda vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Tugay da mesir macunu saçarak yüzlerce yıllık geleneği sürdürdü.