Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, 28 CHP'li ilçe belediye başkanıyla Tarihi Asansör'de bir araya geldi.  Toplantıda Başkan Cemil Tugay'ın ilçe belediye başkanlarına acil çözülmesi gereken işlerini sorduğu kaydedildi. Tugay'ın her ilçede acil çözüm bekleyen işler için Büyükşehir Belediyesi tarafından destek verileceğini anlattığı aktarıldı.

Whatsapp Görsel 2024 04 29 Saat 12.24.31 Ace18B8C

BAŞKANLAR BORÇLARDAN ŞİKAYET ETTİ

İlçe belediye başkanlarının geçmiş dönemlerden kalan borçlardan yakındığı dile getirildi. Kamuda uygulanacak tasarruf tedbirleri ve ekonomik sıkıntılara ilişkin fikir alışverişi yapılan toplantıda Başkan Tugay'ın işçi ve memur sendikalarının sözleşme süreçlerine dikkat çekildiği ve "Sözleşme süreçlerinde koordineli hareket edelim" çağrısında bulunduğu iletildi. 

ZABITA MÜDÜRLÜKLERİ KOORDİNELİ HAREKET ETSİN

Öte yandan Tugay'ın tüm belediyelerin Zabıta Müdürlüklerinin de koordineli hareket etmesi noktasında uyarıda bulunduğu dile getirildi. Toplantıda belediyelerin birbiriyle iletişim içinde olması gerektiği ve örnek projelerin diğer belediyelerce de uygulanması hususlarında fikir birliği sağlandığı kaydedildi.