Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, adaylığı açıklandıktan sonra, eski başkan Tunç Soyer'in görev süresinin bitmesine 2 ay kala işe aldığı bir kısım personeli işten çıkarmıştı. Tugay, bugün Kültürpark İzmir Sanat'ta o işçilerle bir araya geldi. Görüşme saat 16:00'da başladı ve 1 saat sürdü. Tugay, görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

"ARA ÇÖZÜMLER ÜRETEBİLİRİZ"

Tugay, "Arkadaşlarımızla güzel bir görüşme oldu. Onlar kendilerini ifade ettiler, biz kendimizi anlattık. Bazı ara çözümler üretebileceğimizi, biraz zaman geçtikten sonra tekrar değerlendirebileceklerini söyledik. Kendi aralarında tekrar görüşecekler, bayram öncesi yeniden görüşeceğiz. Bu durumu çözmeye çalışıyoruz" dedi. 

"BELEDİYENİN DAHA İYİ DURUMDA OLMASI LAZIM"

Tugay, "Görüşme olumlu şekilde sonuç verdi' diyebilir miyiz?" sorusuna ise, "Belediyenin de daha iyi durumda olması lazım, arkadaşların da anlayışına ve değerlendirmesine ihtiyaç var. Çok dürüst, temiz insanlar. Hepsini de seviyoruz, bu günleri beraberce atlatacağız" ifadelerini kullandı. 

İŞÇİLERDEN AÇIKLAMA

Tugay ile görüşmeden çıkan işçiler ise, "Görüşme olumlu geçti ama sonuç bir durum yok. Başkan 2 aylık bir süreç dedi. 2 ayın sonucunda belli olacakmış. İlaçlama personeline ihtiyacı olacakmış. İşçilerden bir tanesi ilaçlama personeliymiş. İşçiler çok da umutlu değil" şeklinde konuştu.