Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı geçen günlerde ABD'nin Teksas eyaletinin Arlington kentinde Kolej Park Spor Salonu'nda ABD Kadın Voleybol takımı ile karşı karşıya geldi. Filenin Sultanları mücadeleyi 3-2 mağlup ederken TRT Spor'da yayınlanan karşılaşmanın son dakikalarında ekrana yansıyan bir Türk kadın seyircisinin galibiyet sevinci çok konuşuldu. Kadın taraftar sık sık ekrana getirildi ve kadının dekoltesi sosyal medyada dillere dolandı. 

TRT "RAHATSIZ EDİCİ" DEDİ

Görüntüler gündem olunca TRT Spor'dan özür açıklaması geldi. TRT'nin açıklamasında, bir kadın taraftarın sevindiği birkaç saniyelik görüntüler "kabul edilemez" ilan edildi. "İstenmeyen bir görüntü…", "rahatsız edici bir durum…", "yayın politikamıza tamamen ters olan bir görüntü…" gibi cümlelerle dolu açıklamada bir de "müdahale imkânlarının" olmamasından yakınıldı.

TRT’nin açıklaması şöyleydi:

"A Milli Kadın Voleybol Takımımızın FIVB Milletler Ligi'ndeki (VNL) 8. maçında ev sahibi ABD ile oynadığı karşılaşmanın canlı yayınında ekranlara istenmeyen bir görüntü gelmiştir. Bu rahatsız edici durum, farklı mecralarda ve yanlış bir algı eşliğinde kurumumuz ile ilişkilendirilmiştir."

"Kamuoyunun bilmesini isteriz ki, maçın çekimlerini ve rejişini ev sahibi ABD'li yayın kuruluşu gerçekleştirmiştir. TRT Spor ve maçı yayınlayan tüm yayın mecraları ABD'li yayın kuruluşunun anlık ilettiği görüntüleri müdahale imkanı olmaksızın ekrana yansıtmıştır. Dolayısıyla, yayın politikamıza tamamen ters olan bu görüntü, ABD'li yayın kuruluşu kaynaklıdır ve bu durumdan duyulan rahatsızlık da karşı tarafa iletilmiştir."

Meme1Jpeg 6 Bhask I K60A6Gt Rq9 Lotf Q

"BÖYLE BİR DRAMAYA GEREK YOKTU"

Ve gündemdeki isim Nazlıcan İrem Köroğlu günler sonra YouTube hesabından maç günü yaşadıklarını anlattı:

İrem Köroğlu yayınladığı videoda "Kameralar nedense beni çekmiş ama ben beni çektiğinin asla ama asla farkında değildim. Sadece 1 kere gördüm, o anda da video çekiyordum. Annem bana defalarca 'Kızım seni çekiyorlar' diye mesaj atmış. İçeride internet çekmiyordu. O yüzden görmemişim hiçbir mesajı. Böyle bir dramaya gerek yoktu. Orada sevincimi paylaşıyordum. Çok mutluydum kazandığımız için. Çok güzel ve eğlenceli bir oyundu. Çok da güzel videolarım var aslında. 2 dakika önce gözümü kaşımamı dert ediyordum. Gerek yokmuş ama yapacak bir şey de yok" ifadelerini kullandı.