GÜNDEME BAKIŞ- Halkapınar - Fahrettin Altay arasında faaliyet gösteren Konak Tramvayı'nda meydana gelen enerji kesintisi, seferlerin geçici olarak durmasına yol açtı. İzmir Metro A.Ş. yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, enerji kesintisinin kaynağı olarak enerji dağıtım şirketi gösterildi.

Konak Tramvayı'nın faaliyetlerindeki bu aksama nedeniyle, kent içi ulaşımda bazı sıkıntılar yaşanırken, ESHOT seferleri devreye alınarak ulaşımın devamlılığı sağlandı. İzmir Metro A.Ş. tarafından yapılan resmi açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "Değerli yolcularımız, Konak Tramvayı'nda yaşanan elektrik dağıtım şirketine bağlı enerji kesintisi nedeniyle şu an için seferlerimiz durmuş bulunmaktadır. Hattın tamamında ESHOT otobüsleri destek hizmeti sunmaktadır. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz."

SEFERLER NORMALE DÖNDÜ

Enerji kesintisinden kaynaklı Konak Tramvayı'nın seferleri aksaması üzerine ivedilikle gerekli düzenlemeleri ve kontrolleri yaan İzmir Metro A.Ş son yaptığı duyuruda mevcut sorunun çözüme kavuuşturularak seferlerin olağan seyrine devam ettiğini duyurdu.

İşte o paylaşım;