GÜNDEME BAKIŞ - Yaz yaklaştı, Bodrum'da herşeyin fiyatı uçtu. Bir şezlongun günlük kirası 3 bin liraya, locanın fiyatı ise 40 bin liraya kadar yükseldi.

Bodrum’da lüks eğlence sınır tanımamaya başlarken, fiyatlar da sınır tanımıyor. Türkbükü ve Yalıkavak'ta beach mekanlarına giriş fiyatlarında adeta bir yarış var...

SOSYETENİN GÖZDESİ YALIKAVAK VE TÜRKBÜKÜ

Jet sosyetenin en çok tercih ettiği bölge Bodrum'un Yalıkavak ve Türkbükü bölgesi... Özellikle gözden uzak tatil yapmak isteyen ünlü sanatçılar ve jet sosyetenin ünlü simaları Bodrum'un bu iki bölgesini seçiyor. Hal böyle olunca da fiyatlar "bu kadar da olmaz" dedirtecek cinsten oluyor.

Şezlong kiraları günlük 3 bin lira olan bölgede bir locanın fiyatı ise 10 bin ile 40 bin lira arasında değişiyor. Sahilde bulunan loca fiyatları ise 7.500 liradan başlıyor.

Bu fiyatlara, sınırsız yeme içme ve özel garson hizmeti dahil ve localar en fazla 6 misafir ile sınırlı. Loca hizmetinden faydalananlara mekanlar, şezlong, havlu şemsiye hizmetini ücretsiz olarak sunuyor.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 10 36 15

MAÇA KIZINDA EN AZ 3 BİN LİRA HARCAMAK ZORUNLU

Bodrum Beach Club denilince akla ilk gelen mekanlardan biri olan Maça kızı Otel müşterileri haricinde sınırlı sayıda kişiye hizmet veriyor. İşte bu sınırlı sayıda kişinin arasına girip, Maça Kızı'nda yer bulursanız, dışardan gelen kişilerin 3 bin lira harcama şartı var.

Turistlerinde yoğun ilgi gösterdiği otelde kokteyller 500 ila 1000 TL, Lahmacun 250 TL, öğlen kurulan ünlü büfe ise 750 TL’ye sunuluyor. Gündüz saatleri keyifli bir ortamı olan otelin plajında, akşamları ise Happy Hour’lar başlıyor.

EURO İLE HİZMET VEREN MEKAN

Bodrum’un Ünlü Mekanlarından Buddha Bar ise girişte plaj kullanımı dahil 75 euro para alınıyor. Birde içeride en az 150 euro (5.250 TL) harcamayı şartı var. Ünlü mekanlardan Amanruya, 1.000 TL plaj kullanım + 1.500TL minimum harcama, Xuma Village 1.000TL plaj kullanım +1.500 TL minimum harcama, Momo Beach ise 750 TL giriş, 1.250 TL harcama şartını öne sürüyor.

Turizm Cenneti Bodrum’da loca fiyatları bu yaz sezonunda ortalama 2,000 TL seviyesinde. Bazı ultra lüks mekanlar ise VİP localarını müşterilerine 30 ile 40 bin TL arasında rakamlarla kiralıyorlar.