Hale ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP’nin “Değişim” mottosuyla girdiği ve hem Türkiye hem de İzmir’de zaferle çıktığı 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından, belediye başkanları hızlıca kendi yönetim kadrolarını şekillendirme çalışmaları başlattı. İzmir Büyükşehir Belediye (İzBB) Başkanı Cemil Tugay da, belediyenin bazı bürokratlarıyla yola devam kararı alırken, bazıları ile yolları ayırdı, atıl kalan şirketlere işlev kazandırmak için yeni atamalar yaptı.

BATURU’YA TEPKİ İDDİASI

Tugay’ın yolları ayırdığı bir isim de Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İZDOĞA’nın Genel Müdür Yardımcısı Özkan Baturu oldu. Belediyeye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, İZBB eski Başkanı Tunç Soyer’in aday olmayacağını öğrendikten sonra Büyükşehir’e yaklaşık 2 bin 600 kişiyi işe alma sürecini Baturu’nun yönettiği iddia ediliyor. Bu nedenle de Baturu’ya karşı belediyede birlikte görev yaptığı arkadaşlarının tepki gösterdiği konuşulanlar arasında yer alıyor. 

YILDIZ KUCAK AÇTI, ÇİĞLİ’YE GENEL MÜDÜR OLDU

İzBB ile yolları ayıran Baturu’ya, Büyükşehir Belediyesi'nde Daire Başkanı iken Çiğli Belediye Başkanı seçilen Onur Emrah Yıldız kucak açtı. Baturu, Çiğli Belediyesi’nin şirketleri Çiğli Gıda İnşaat Turizm Ticaret Limited Şirketi ve Pelikan Organizasyon Gıda İmar ve İnşaat Sanayi Teknik Hizmetler Limited Şirketleri’ne Genel Müdür oldu.