İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca depreminin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında gerçekleştirilen "Fay hatlarına ilişkin bilgilendirme" toplantısına davet edilmediğini kaydederek, "Çok üzüldüm doğrusu... Çok üzüldüm yani biz bu şehirde berebar yaşıyoruz ve bu afetler karşısında en azından beraber hareket ediyoruz. Öyle olması lazım, ben çok üzüldüm" dedi.

Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir 3 Kasım sabahına Buca merkezli yaşanan 4.9 büyüklüğündeki depremle uyandı. Saat 03:29'da meydana gelen depremde 20’ye yakın binada çatlak oluştu, bir minare hasar gördü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu saat 04:00 sularında İzmir'e gelerek depremde hasar gören bölgeleri yerinde inceledi. Soylu'ya İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne eşlik etti.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Bakan Soylu alanda yaptığı çalışmaların ardından İzmir Valiliği'ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi'nde "Bölgedeki fay hatlarına ilişkin bilgilendirme toplantısı" düzenlendi. Toplantıya İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, AFAD Başkanı Yunus Sezer, Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar katıldı.

'Silindir Operasyonu'nun İzmir ayağı: 'Baybekler' suç örgütüne baskın 'Silindir Operasyonu'nun İzmir ayağı: 'Baybekler' suç örgütüne baskın

"ÇOK ÜZÜLDÜM"
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yapılan toplantıya davet edilmediğini kaydederek sitemde bulundu. Soyer, yaptığı açıklamada, "Çok üzüldüm doğrusu... Çok üzüldüm yani biz bu şehirde beraber yaşıyoruz ve bu afetler karşısında en azından beraber hareket ediyoruz. Yani öyle olması lazım, ben çok üzüldüm" dedi.