GÜNDEME BAKIŞ - Disk Genel iş Sendikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi iştirakleri İZELMAN, İZENERJİ ve İZFAŞ için Büyükşehir yetkilileri ile bir kez daha masaya oturdu. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ve şube başkanlarının katıldığı "Zam" toplantısında İzBB Başkanı Tunç Soyer ve Genel Sekreter Barış Karcı mutabakat sağlandı. Yapılan toplantıda 2024 için verilen yüzde 38,5 artışın üstüne yüzde 11,50 artış daha sağlandı.

EK ZAM TALEBİ KARŞILANDI

DİSK'ten yapılan açıklamada, "Değerli mücadele arkadaşlarımız; bugün İzBB Başkanımız Sayın Tunç Soyer ve Genel Sekreterimiz Barış Karcı ile saat 16:30'da Ege Bölge Temsilcimiz Memiş Sarı ve 1,2,3 ve 9 Nolu Şube Başkanları olarak yapmış olduğumuz görüşmede EK Zam Talebimizi dile getirdikk. 1 Şubat itibariyle paraya taalluk eden tüm ücretlerine, Ocak ayında aldığımız enflasyon oranına yüzde 11,50 daha ilave edilerek mutabakat sağlanmıştır. Tüm üyelerimize hayırlı olsun" ifadelerine yer verildi.

"ARKADAŞLARA NEFES ALDIRDIK"

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, "Aynı alanda çalışan memur arkadaşlara yüzde 50 zam geldi. Bizim de bunu 50'ye tamamlamamız gerekir dedik. Ücrete tekabül eden her şeyde yüzde 11,50 daha ek zam uygulanacak. Arkadaşlarımıza rahat bir nefes aldırmış olduk" dedi.