ABD'nin Indiana kentinde yaşayan evli ve 3 çocuk babası Herb Baumeister'ın 1990'larda arka arkaya işlediği cinayetler kan dondurmaya devam ederken sıcak bir gelişme yaşandı... 1996 yılında öldüğü sırada cinayet soruşturmasının baş şüphelisi olan Baumeister'ın evinde inceleme yapan polisler dört kurbanın daha kalıntılarına ulaştı. 

Yetkililer Baumeister'ın eşcinsel barlarında tanıştığı erkekleri kandırarak kırsaldaki evine getirdiği ve burada öldürdüğünü tahmin ediyor. Yetkililer Baumeister'ın en az 25 erkeği öldürdüğünü tahmin ediyor. 

Baumeister'ın çocuklarından birinin bahçede dolaşırken bir kafatası bulmasıyla başlayan soruşturma kısa bir sürede büyümüş ve yetkililer 10 bin yanmış kemik kalıntısının 13 dönümlük arsada bulunduğunu söylemişti. Baumeister, soruşturmanın genişletilmesinden sonra Kanada'ya kaçmış ve intihar etmişti. ABD'li yetkililer 13 kurbanın bulunduğunu ve 12 kurbanın da kimliğinin tespit edileceğini duyurdu.

Kemiklerdeki DNA'yı inceleyen yetkililer 2022'de yeni teknolojiler kullanarak kimlik tespiti yapmaya yeniden başlamıştı. Bu teknoloji sayesinde bazı kalıntıların tespit edilebildiği belirtilirken diğer kalıntılar için de çalışmaların sürdüğü duyuruldu.