GÜNDEME BAKIŞ- İzmir'deki 'Seçil Erzan' vakası olarak gündeme gelen ve  yüksek kar vaadi ile iş insanlarını toplam 250 milyon lira dolandırdığı öne sürülen Denizbank Bornova Şubesi eski Müdürü H. Ö. nün dolandırığı kişilerden birinin iş insanı Mustafa Karabağlı olduğu iddia edilmişti. 

TAMAMI YALAN VE ASILSIZ!
KSK Başkan Vekili iş insanı Mustafa Karabağlı konuya ilişkin bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı. Karabağlı, “Bugün maalesef bazı medya organlarında; son günlerde gündeme gelen Denizbank Bornova Şube Müdürü ile alakalı kar vaadi ile para alış-verişi konusunda asılsız haberler yapılarak şahsımın da ismi para verenlerden olarak gösterilmiş ve bazı yayınlarda tutarın 80 milyon TL olduğu yazılmıştır.  Benzer haberler ayrıca yine bazı gazetelerin web sitelerinde de yer almıştır. Habere konu olan bilgilerin, verilerin ve iddiaların tamamı yalan ve asılsız olmakla birlikte iftira niteliği taşımaktadır.  Söz konusu sürecin hiçbir adımına dahil olmadım, olaya konu para alış-verişine ne bir kuruş verdim ne de bir kuruş aldım. Bu konu ile hiçbir alakam olmadığı gibi böyle bir olayın varlığına ilişkin dahi bir bilgim yoktur. Ben de herkes gibi söz konusu getiri vaadi ile bazı kişilerle para alış-verişlerinin yaşandığını konunun kamuoyuna yansıması sonucunda öğrendim” ifadelerini kullandı.


İTİBAR EROZYONU YARATARAK AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR
Yalan haberlerle ilgili hukuki süreç başlatacaklarını söyleyen Karabağlı, “Böyle asılsız bir haberin yapılmasını azmettirenler hiç heves etmesinler, çünkü çok arzuladıkları ‘çamur at izi kalsın’ düşüncesi ile itibar erozyonu yaratarak amaçlarına ulaşamayacaklar.  Yapılan yalan ve iftira haberlerle alakalı tarafımca hukuki ve yasal girişimler başlatılmış olup, sorumluları hakkında da gerekli suç duyurusu ve hukuki işlemleri de ayrıca sürdüreceğimi tüm kamuoyuna saygılarımla bildiririm” dedi.