GÜNDEME BAKIŞ - Türkiye'de yerel seçimler için son viraja doğru girilirken, İzmir siyasetinde hareketlilik sürüyor. 

Saygılı’dan Özel’e ‘yapay zekâ’ çıkışı... Soyer ve Kocaoğlu dürüst değil miydi? Saygılı’dan Özel’e ‘yapay zekâ’ çıkışı... Soyer ve Kocaoğlu dürüst değil miydi?

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı'nın CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay'ın 'doğru ve dürüst' sloganı hakkında, "Genel Başkanları Özel; yapay zekaya sorarak yolsuzluk şikâyeti tespit ettiklerini; adaylarına “Doğru-Dürüst’ sloganını bulduklarını söylüyor. Kendi yönettikleri şehrin sorunlarını ve adaylarını yapay zekaya sormaları bir yana; bu tamamen kötü ve şaibeli yönetimlerinin itirafıdır" demesi üzerine CHP izmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nden yanıt geldi.

AK Parti'nin cehaleti yenmek için değil yönetmek için uğraştığını dile getiren Aslanoğlu, "Bizim CHP adayımız en güçlü yanını öne çıkartmış sloganı ile DOĞRU ve DÜRÜST.Bizce de bir belediye başkanının en önemli özelliği doğru ve dürüst olması.AKP döneminde vatandaşın en çok hasret kaldığı kavramlar doğruluk ve dürüstlük oldu.Yönetenlerde göremez olduk bu özellikleri" ifadelerini kullandı.

Aslanoğlu'nun açıklamalarının tamamı şu şekilde;

Hayatını fenne ve bilime adayan bir liderin partisinin tek hedefi var, muasır medeniyetler seviyesine çıkmak.Bu CHP. Matbaayı 200 sene sonra ülkeye getiren, doğmalarla, hurafelerle ülkeyi yönetmek isteyenlerinse tek hedefi var, kendi saltanatlarını korumak.

Saraylarda oturanların sadece adı değişir. Bu seferkinin adı AKP. Cehaleti yenmek değil yönetmek için uğraşan bir partiden, yapay zekayı anlaması beklenebilir mi?

Bizim CHP adayımız en güçlü yanını öne çıkartmış sloganı ile DOĞRU ve DÜRÜST.Bizce de bir belediye başkanının en önemli özelliği doğru ve dürüst olması.AKP döneminde vatandaşın en çok hasret kaldığı kavramlar doğruluk ve dürüstlük oldu.Yönetenlerde göremez olduk bu özellikleri.

“Mülk  Allah’ındır” diyerek Allah’ın bildiği mallarını, halktan saklamak isteyen adayları olan AKP’nin yaptıklarını sağır sultan duydu diye, metal yorgunu yalanına sığınıp belediye başkanlarına el çektiren AKP’nin, doğru ve dürüst kelimelerini anlamaması çok doğal.