GÜNDEME BAKIŞ - İsrai'in Gazze'deki soykırım politikası aylardır artarak devam ediyor.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İsrail'in soykırım politikasına tepki gösterdi.

İsrail'e Gazze'deki devlet terörü ile dünyanın her yerinde kendi vatandaşlarına, bu soykırımın boyunduruğuyla yaşayacakları bir utançlı gelecek sunduğunu dile getiren Saygılı, "Fakat bil ki, senin yanında yer alanlar, destekleyenler de bu utanç prangalarıyla anılacak! Dünya artık sizin başınıza ne gelirse "Acı çekerek tarihten yok olmanızı" dileyecek. Bütün mazlumların gazabı üzerinize olsun!" ifadelerini kullandı.

Saygılı'nın paylaşımı şu şekilde;

İsrail Devleti! Firavun size soykırım yaparken Allah lütfetti Hz. Musa öncülüğünde kurtuldunuz. İspanya’da size sürgün yaşatılırken Allah vesile kıldı Osmanlı size liman oldu, kurtuldunuz. Hitler sizi yok etmeye uğraşırken Allah esenlik diledi, dünya size kucak açtı hayatta kaldınız.

Soykırımı en çok biz gördük diye bütün Dünya'ya seslenip durdunuz. Şimdi Dünya'nın tüm dinlerinin, ırklarının, dillerinin vicdanını kanatan bir soykırım yapıyorsun!...

Gazze'deki devlet terörünle, Dünya'nın her yerinde kendi vatandaşlarına, bu soykırımın boyunduruğuyla yaşayacakları bir utançlı gelecek sunuyorsun!. Fakat bil ki, senin yanında yer alanlar, destekleyenler de bu utanç prangalarıyla anılacak! Dünya artık sizin başınıza ne gelirse "Acı çekerek tarihten yok olmanızı" dileyecek.

Bütün mazlumların gazabı üzerinize olsun!