Sosyal medyada genç yaptığı bir paylaşımla yardım çağrısında bulunan üniversite öğrencisi Hazal Özçimenoğlu'nun başı saplantılı aşığı ile dertte. İddiaya göre genç kız yıllardır kendisini taciz edip takıntı haline getiren Halil İbrahim Ç. hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı, şikayetçi oldu şahıs hapse dahi girdi ama takıntısı bir türlü geçmedi.

Son olarak genç kızın annesine ulaşan gözü dönmüş sapık iddiaya göre anneye; "Evinizi biliyorum, kızına ve sana tecavüz edip öldüreceğim" diye tehditlerde bulundu. Aynı kişinin geçtiğimiz yıllarda yaptığı tacizlerinde de bahseden Hazal SABAH'a konuştu; "Bana biz seninle hayalimde evliyiz 3 çocuğumuz var. Gibi akıl almaz şeyler söylüyordu. Korkuyorum. Ölmek istemiyorum." dedi.

0X0 1710072990092

Öte yandan iddiaların hiç birini kabul etmeyen Halil İbrahim Ç.; "ben bahsedilen kadınla 2.5 sene önce ilişkimi kestim hiçbir irtibatım yok. Onu aramadım. Benim adımı vermişlerdir. Bana iftira atıyor adalet yerini bulacak" dedi. Adana polisince gözaltına alınan Halil İbrahim Ç.'nin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

0X0 1710073066403

Saplantılı aşığı ile yıllarca başının dertte olduğunu söyleyen genç kız sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaparak yardım çağrısında bulundu. 17 yaşından beri beni taciz ediyor istemediğimi söyledikçe çeşitli şekillerde bana ulaşıyor diyen genç kız süreci anlattı.

0X0 1710072992691

"TECAVÜZ EDİP ÖLDÜRECEĞİM"

"17 yaşımdan beri hiçbir bağım olmadığı halde beni takıntı haline getirip taciz eden "Halil İbrahim Ç." kişisinden birçok kez şikayette bulundum. Birçok defa uzaklaştırma kararı aldırdım ve şikayetlerim sonucunda suçlu bulundu. Hapisten çıktıktan sonra tekrar tekrar bana ulaşmaya çalışan, numaramı değiştirdiğim için uzun zamandır bana ulaşamayan ulaşamadıkça bana kin ve nefret besleyen bu şahıs dün gece anneme ulaşarak "Evinizi biliyorum, evinizi yakacağım, kızına ve sana tecavüz edip öldüreceğim" diyerek ailemi ve beni öldürmekle tehdit etti" ifadelerini kullandı.

0X0 1710072991645

BEN İNTİHAR ETMEM YAŞAMAYI SEVİYORUM

Eğer bir gün bir yerlerde intihar süsü verilirse ben asla intihar etmem diyen genç kız; "Yaşamayı seviyorum bunu bilmenizi istiyorum. Ben ve ailemin can güvenliğine zarar gelmesi durumunda sorumlusu "Halil İbrahim Ç."dir. Kişi Adana'da yaşıyor, şikayet ettiğimizde firar olduğunu birçok suçtan arandığını öğrendik" dedi.

"HAYAL DÜNYAMDA EVLİYİZ 3 ÇOCUĞUMUZ VAR"

Hazal Özçimenoğlu bu konu hakkında birkaç yıl önce CİMER'e de başvuruda bulunduğunu söyleyerek oradan da şikayetçi olduğunu söyledi. İddiaya göre o zaman yaptığı başvuruda da başına gelenleri tek tek anlattı. Genç kız; " Ortak arkadaşlarımız vesilesiyle Halil İbrahim'le tanıştım. Kendisinin bozuk yaşam tarzı nedeniyle arkadaşlığımı bitirdim. Arkadaşlığımı bitirmemi kabul etmedi. Sürekli şiddete meyilli mesajlar yazarak beni huzursuz etti. Kendisi o kadar takıntılı ki bana ulaşamayınca adıma kayıtlı hesabımın ibanını bularak bana para atarak açıklama kısmına beni sevdiğini, konuşmak istediğini, yazdı. Bana sürekli 'benim hayal dünyamda evliyiz, 3 çocuğumuz var, gibi cümleler kullandı"şeklinde aktardı.

ÖLMEK İSTEMİYORUM

Aldırdığım uzaklaştırma kararında beni bir süre rahatsız etmedi diyen Hazal Özçimenoğlu; " Uzaklaştırma kararı bittiğinde ise tekrar rahatsız etmeye başladı. Okulumla hiçbir alakası olmamasına rağmen sürekli okulumda bulunup bana gözdağı vermeye çalışmaktadır. Yakın arkadaşıma yazarak yakın arkadaşımı rahatsız ederek bana ulaşmaya çalıştı. Ne kadar engellemeye çalışırsak çalışalım bu kişi beni ve çevremi hala rahatsız etmektedir. Arkadaşlarımı kıskanıp arkadaşlarıma yazıp rahatsız etmektedir. Ve beni korkutmaktadır. Ölmek istemiyorum, bu kişinin ceza almasını istiyorum" dedi.

0X0 1710072994933

"BEN ARAMADIM BANA İFTİRA ATIYOR"

Öte yandan genç kızın bu iddialarının üzerine kendi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Halil İbrahim Ç. ise; "Hazal benim eski sevgilim, biz ayrıldık ve bitti. Bahsettiği konularda benim bir tacizim olmadı. Ben asla öyle bir şey yapmadım. Beni aradı dediği numara saatinde ben dışarda arkadaşlarımla kafedeydim. İspatlayabilirim. Bir erkeğe iftira atıp hayatını karartmak bu kadar kolay olmasın. Benim kendisi ile bir bağım yok arayan kişi benim adımı vermiş. Beni sevmeyen biridir. Bana iftira atıyor" dedi.

GÖZALTINA ALINDI

Adana polisi ise gece saatlerinde Halil İbrahim Ç.'yi gözaltına aldı. Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.