GÜNDEME BAKIŞ - Geçtiğimiz gün Karşıyaka Belediyesi’nde yaşanan haciz olaylarının tartışmaları sürüyor.

Mali açıdan sıkıntılı günler geçiren Karşıyaka Belediyesi'nden alacaklı olan Ankara merkezli firma sahibinin avukatı icra memuru ile belediyeye gelip ve masa ile sandalyeleri haczetmek istemiş ancak belediye bürokratları araya girerek bu işlem ertelenmişti.

Yaşanan bu olayla ilgili AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Karşıyaka Belediyesi’nde alacaklısını makam odasına hatta halkla ilişkiler birimindeki masa ve sandalyelerin başına dikecek kadar büyük bu ayıbın sahibi Cemil Tugay’dır” ifadelerine CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’tan çok sert yanıt geldi.

ZİHNİYETİNİZ ÇARPIK

Sosyal medya üzerinden hamaset yapmanın kolay olduğunu dile getiren Polat, “Zihniyetiniz çarpık ve halktan kopuk. İlk genel seçimde vatandaş hak ettiğiniz cevabı size verecek bundan emin olun” dedi.

Cemil Tugay’ın Karşıyaka’yı sosyal belediyecilik anlayışı ile başarılı bir şekilde yönettiğini söyleyen Polat, Tugay’ın aynı başarıları İzmir Büyükşehir Belediyesi için de yapmaya devam edeceğini dile getirdi.

CHP’li Polat’ın açıklamalarının tamamı şu şekilde;

Daha çok beklersiniz.

Yerel seçimlerde İzmir’de büyük bir hezimete uğrayan AKP yöneticileri büyük bir çaresizlik içinde medet umdukları şeye bakın.

Türkiye genelinde birinci parti olmuş partimize en büyük teveccühü İzmirli hemşehrilerimiz göstermiş ve başta Büyükşehir olmak üzere 30 ilçenin 28’ini   CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile yönetmesine izin vermiştir.

Karşıyaka’yı sosyal belediyelik anlayışı ile yöneten, büyük başarılara imza atan Başkanımız @drcemiltugay aynı başarılı çalışmaları @izmirbld için yapmaya devam edecektir.

Sosyal medya trollüğü yapmak yerine vatandaşın arasına inerseniz, sokağın sesine kulak verirseniz eğer neden kaybettiğinizi anlarsınız. Buradan hamaset yapmak kolay @Bilalsaygili, zihniyetiniz çarpık ve halktan kopuk. İlk genel seçimde vatandaş hak ettiğiniz cevabı size verecek bundan emin olun.