GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, "Organize İşler İzmir Sarmalı" diyerek, AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar'ın Kemalpaşa'da bulunan tavuk çiftliklerinin yalan ve yanlış beyanla villa köyüne dönüştüğünü iddia etti. 1.8 trilyonluk vurguna imza atıldığını öne süren Polat, Karşıyaka Adayı İsmail Çiftçioğlu, İzBB Adayı Hamza Dağ ve dönemin Valisi Yavuz Selim Köşger'in de sarmalda olduğunu söyledi.

YANIT GELDİ!

AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan adayı İsmail Çiftçioğlu, CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın kendisiyle ilgili ortaya attığı iddialarla ilgili, “Sayın Polat’a kamuoyunun önünde bir de çağrıda bulunmak isterim. Eğer Sayın Polat, şahsımla ilgili hiçbir gerçekliği olmayan iddialarını ispatlarsa, Karşıyaka Belediye Başkan Adaylığından çekileceğim. Peki; şahsıma yönelik iddialarını ispatlayamazsa, Sayın Polat milletvekilliği görevinden ayrılma erdemliğini gösterebilecek mi? Sayın Polat, şahsımla ilgili iddialarını ispatlayamazsa açık bir şekilde müfteridir” dedi.

POLAT’TA YENİ AÇIKLAMA

Gazetecilerin Bilal Kırkpınar ve İsmail Çiftçioğlu’nun konuyla açıklamalarının sorulması üzerine konuşan CHP’li Polat şunları söyledi:

“Bilal Kırkpınar Ulaş Polat’ın istifa tarihe baksın. Görevden alınmadı. Belediye başkanımızla siyasi bakış açıları ile uyuşamadıkları için başkan yardımcılığından istifa etti. İşkembeden sallamasınlar. İsmail’in bu gece istifasını bekliyorum. Yok, ısrar ederse konuşma kayıtlarını paylaşacağım. Belediye başkan adaylarımız da takip edecekler. Kemalpaşa Belediye Başkan adayımız da oraya gidecek. İdari yargı dur demiş. Sadece bakanlığın o yargı kararlarına göre yapı kayıt belgesini iptalini bekliyoruz.

Beni çok çok fazla germesinler. Özel konuşmalarını yaymak istemiyorum”

G J M0Xm W X A A Ak79 WG J M0Xm Y W E A A Ef4Q